píše naše čtenářka s nickem Placka0 a je spokojená. O psa je tam výborně postaráno a ani cena není nijak přemrštěná, takže ze své zkušenosti může jen doporučit.

Dobrý den, když se blíží čas dovolených a prázdnin, vždy řešíme, kam s naším pejskem. Letos to bude tropické slunce, jelikož pojedeme v srpnu k moři a s naším čtyřnohým členem rodiny to není vhodné. Párkrát už se podařilo svěřit ho známým,  aby se o něj během našeho pobytu mimo postarali, ale tato varianta ne vždy vyjde. Jako loni!!

A jaké jsme vymysleli řešení?? Psí hotel. Máme doma 6ti letého německého ovčáka a nesnese jakékoliv cestování, vždy se mu udělá špatně. Pokaždé, když někam jedeme dáváme ho do místního kynologického klubu, kde je mu poskytovaná veškerá péče, kterou potřebuje. Ale někdy to také není snadné, termín se musí domluvit i měsíc předem, pohlídají maximálně 4-8 pejsků najednou. Za jeden den platíme 170,- bez stravy,  ale tu můžeme donést i vlastní. A co mě mile překvapilo, že nemají problém i s vařenou stravou, kterou náš pejsek vyžaduje.

hotel

Jak byl ještě menší nedokázala jsem si bez něj dovolenou představit, ale do mnoha výletních míst nesměl. Takže jsme vybírali dovču s ohledem na něj. Rozloučení naštěstí už není tak drastické jako poprvé, když jsme ho tam nechali na jeden den. Teď už hravě zvládne 10-14 dní, pochopil, že pouze čeká na svého pána :). Při odchodu ho vždy podrbu, a řeknu čekej, přijdu. Jako kdybych šla do obchodu či do práce.

hotel

hotel

Po ranním venčení následuje krmení. Po občerstvení, odpočinek. Se psy pak chodí dle potřeby, pokud to vyžadují tak i 4krát za den. Mám kamarádku, která má také psa, ale nikdy nikomu by ho nesvěřila a dovolené přizpůsobují svém čtyřnohému mazlíkovi. Vzala si ho před 4 mi roky z útulku a pokud ho svěří někomu jinému, přestane žrát. Jasné je, že když si člověk pořídí psa, tak musí počítat zkrátka s přizpůsobením celého života. Já jsem za takovýto hotel vděčná. Můžeme si užít dovolenou nebo vyřešit vlastní záležitosti, a personál se o naši Britu postará s láskou. Pejsci jsou ubytování uvnitř budovy i ve venkovních kotcích, kde má každý své místečko. V zimě je budova vytápěná.

 Hezký den Vám přeje placka0

a také jedno video u kterého jsem se pobavila:)

http://www.blesk.cz/clanek/video-srandicky/156451/extremne-legracni-nejsilenejsi-psi-trapasy-a-pady.html

Milá plackaO, díky za informace, možná se budou někomu hodit. Ale já vím, že by se můj pes v takovém zařízení usoužil

Text nebyl redakčně upraven

Jak to máte se zvířaty o dovolené vy, milé ženy-in?

Berete je s sebou?

  • Jak zabezpečujete psa nebo kočku v autě? Cestovala jste s nimi někdy vlakem, nebo autobusem? S jakými zkušenostmi?
  • „Dovolenkujete“ raději bez nich? Už jste někdy využila služeb psích hotelů? Byla jste spokojená? Doporučila byste je, nebo před nimi spíš varovala?
  • A co třeba s rybičkami, hadem, nebo pavouky? Máte někoho, kdo se o ně po čas vaší dovolené postará, nebo prostě nikam nejedete?
  • Samostatnou kapitolou budou domácí zvířata, která chováte pro užitek. Ani ta přece nemůžete ponechat svému osudu. Někdo je musí krmit, napájet, a občas na ně dohlédnout? Máte k tomuto účelu spolehlivou osobu, která vás zastoupí, nebo se kvůli zvířectvu dovolené zříkáte?I vaše názory, příhody a rady uvítáme
  • Aby ženy, které zvířata nevlastní, nezůstávaly stranou, můžou se nám svěřit s tím, jestli jim nějaké zvíře dovolenou zkazilo, nebo naopak zpestřilo.
  • Přivezly jste si dokonce nějaké zvíře domů?
  • Máte nějakou veselou příhodu se zvířetem, či zvířaty na dovolené?

Na vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Na co se můžete těšit vy?

Záměrně jsem vybrala „neutrální“ dárek, který by mohl uspokojit každou z vás. Domácí bylinář od nakladatelství IKAR

kniha

Reklama