píše po svých nepříjemných zkušenostech s jednou kadeřnicí naše čtenářka Renata. I když kadeřnci upozorňovala, že by se měla barva už smýt, výsledkem byly spálené a zničené vlasy, které oplakala

Dobrý den, moje vlasy jsou jemné, polodlouhé a v barvě „šedé myši“, pro oživení své barvy vlasů jsem si dělala melír po domácku.  Tentokrát jsem se rozhodla svěřit do péče odborníka, ten nápad mě tak nadchnul, že jsem ho chtěla realizovat hned! 

Po pracovní době jsem vyrazila do centra města a navštívila kadeřnictví. V prvních dvou salonech braly pouze na objednání a až v tom třetím jsem měla úspěch a paní kadeřnice mě vzala hned (bohužel). 

Ze svý zkušenosti vím, že mi barva chytá dobře a rychle. Neváhala jsem a kadeřnici o tom informovala....zdálo se mi to, nebo se nějak zašklebila? Asi nějaký tik.:-) 

Vlasy mi vytahala přes čepici, nanesla melírovací barvu, nasadila igelitovou tašku a posadila mě pod vysoušeč.  Po zapnutí sušáku mi igelitka na hlavě doslova stála a já si připadala, jako sv.Mikuláš, smála jsem se...po 40min. už tolik ne. 

Kadeřnice si brala náhodný zákazníky na ostřihání a já byla čím dál tím víc nervóznější, za celou tu dobu si nezkontrolovala moje vlasy. 

Upozornila jsem jí decentně (neboť jsem stydlivější člověk), jestli už není čas barvu smýt. Bylo mi řečeno, že tato barva musí být na hlavě x minut!  Konečně mi sundala igelitku a začla umývat vlasy. 

Na mou otázku, zda mi na hlavě zůstaly nějaký vlasy, mi kadeřnice odpověděla tak, že mi za vlasy zatahala! 

Vlasy po rozčesání a vysoušení byly spálené na troud a drolily se, vyhrkly mi do očí slzy.  „Odbornice“ mi musela vlasy ostříhat více než jsem původně chtěla a nabídla mi 50 KČ slevu.  Zaplatila jsem 300KČ a odešla s brekem domů...od té doby uplynulo 12 let. 

A jak jsem se z toho ponaučila?  Dávám si velký pozor, komu se svěřuji do rukou,nebojím se ozvat a objednávám se :-). 

Přeji hezký den,Renata

Milá Renato, bohužel ani objednání vás od podobných zkušeností nemusí vždycky uchránit, ale přeju vám, abyste se s takovým přístupem už nikdy nesetkala.

Text nebyl redakčně upraven

Reklama