Čtenářka s nickem Datura se rozmýšlela, zda také něco napsat. A je dobře, že napsala. Můžeme si tak přečíst poslední zveřejněný příspěvek k dnešnímu manželskému a partnerskému tématu.

Dobrý den,
dnes jsem se rozmýšlela napsat příspěvek, protože se mnou asi bude souhlasit jen málokdo. Začnu tím, že moje maminka i táta svým rodičům vykali. Jako dítě jsem se tomu divila, ale potom jsem pochopila, že to bylo vyjádření úcty. Zapůsobilo to na mě tak, že jsem si celý život opravdu pečlivě vybírala, s kým si budu tykat.

Dalším „zákonem“  ve výchově mých rodičů bylo, že život na hromádce, rozvod, natož dítě za svobodna, je vrcholem ostudy. Je fakt, že v našem rodu se nic podobného nevyskytlo. Nikdy se nikdo nerozvedl, nikdo s nikým nežil na divoko, žádné dítě za svobodna. Takže i když jsem se svým nastávajícím chodila 4 roky, ani ve snu by mě nenapadlo jít za matkou, že s ním chci žít před svatbou. Tyhle zásady jsem měla tak zažité, že jsem ve stejném duchu vychovala své dvě dcery. Ani jedna nežila do svatby jinde než doma a ani jedna se nevdávala těhotná. A nechci to zakřiknout, ale jedna letos oslaví 20. výročí svatby, druhá 7. a my s manželem 43.

Ale dnes je úplně jiná doba. Žití jen tak má své výhody, lze kdykoliv sbalit kufry a jít o dům dál. Připadá mi, že dnešní mladí k sobě nemají dost úcty, nechtějí řešit problémy a hned pálí mosty. Tvrdím, že všechno záleží na výchově a děti zpravidla okopírují stejný způsob života, jakým žijí rodiče.

Zdraví Datura  

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

__________________

Horší, pokud manželství nevyjde a lidé jsou pak spolu jen kvůli společenské prestiži. Ale vy jste měli všichni jak vidno na životní partnery štěstí. Obdivuhodné a záviděníhodné.
Děkuji za Váš příspěvek a gratuluji k tak dlouhému manželství. Ať vydrží.
Saša

Téma dnešního dne s pěkným datem 13. 3. 2012
Svatba, nebo život na hromádce?

  • Vdávala byste se, nebo upřednostňujete život na hromádce?
  • Proč?
  • Vdala byste se pro peníze?
  • Napište nám, jaké má váš stav výhody a nebo nevýhody.
  • Co říkáte na uzavírání předmanželských smluv?
  • Odmítla jste někdy nabídku ke sňatku a litovala pak toho?
  • Nebo naopak čekáte, a ona nepřichází?
  • Je podle vás soužití na hromádce stejné jako manželství?
  • A můžete přidat i váš názor na uzavírání manželství párů stejného pohlaví.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží krásný dárek - kuchařku Hanky Michopulu s příznačným názvem Zpátky domů :))

knihakucharka

Reklama