Zoubky jako perličky má čtenářka Datura. Důkazem toho je fotografie na konci jejího příspěvku. Takže klikněte – čtěte – a v dobrém záviďte :)

Dobrý den, říkám na rovinu, že z cvakaček mám hrůzu. Jednou , a to mi bylo už přes 40, mi mamka otevřela bez zubů. A byl to pořádný šok. V tu ránu z ní byla stařenka a nebyla si ani podobná. To mě donutilo starat se o zuby jak nejlíp to šlo. Naštěstí mám kamaráda, hodně šikovného zubaře, takže v 64 letech mám jen jeden malý můstek.

Zato moje dcery si se zuby užily. Když chodila ta mladší do druhé třídy, volali mi z družiny, že si vyrazila oba dva horní přední zuby /byly už druhé/. Naštěstí rentgen zjistil, že přeražené nejsou, jen se proklatě viklaly. Zubař naordinoval týden kaší a polévek a bylo to v pořádku. Originální bylo dceřino vysvětlení. Prý jim učitelka četla napínavou pohádku, tak se do ní zaposlouchala, že z toho mladá spadla ze židle přímo na ústřední topení. Ve skutečnosti se honila s klukama a ujely jí nohy. Takže souhlasilo jen to topení na konci.

Druhá dcera měla velké problémy se zuby v těhotenství. A tak když se jednou zakousla do jablka, zůstala jí půlka horní jedničky v něm. Spravila to korunka, ale stejně se pořád bojí kousnout do něčeho tuhého.

 Asi mám štěstí, protože mamka přišla o všechny zuby po těžké nemoci v 27 letech, sestra v 35 letech po několika těhotenstvích. Taky si svých zubů hodně vážím a zvlášť v mládí jsem na ně byla náležitě pyšná.

 Zdraví Datura

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

datura

_____________________

Přijít o zuby v 27 letech? No to je šílené! Ale máte naprostou pravdu, že bez zubů člověk hodně zestárne. To Vám nehrozí :).
Děkuji, že jste napsala a přeji krásný den.
Saša

Téma dnešního dne: Zuby

 • Chodíte pravidelně na kontroly k zubaři?
 • Pociťujete tu velkou změnu stomatologického ošetření z dob našeho dětství a nyní?
  V čem podle vás nastala změna největší?
 • Řešily jste už také chybějící zuby?
 • Jste ochotna si za péči o zuby připlatit?
  (plomby, implantáty, čištění…)
 • Přijde vám cena 18 000 až 20 000 za implantát odpovídající?
 • Máte i implantáty nebo „cvakačky“?
  Nebo máte to štěstí, že máte všechny zdravé zuby?
 • Kdy jste přišla poprvé o zub? (netýká se dětských, mléčných)
 • Trpíte na záněty?
 • Bojíte se zubaře?

Téma je to velmi obšírné a já doufám, že i díky vašim příspěvkům se něco přínosného dozvíme.

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

jedna ze statečných pisatelek obdrží pěkný, tematický dárek: zubní sadu Sensodyne

darek

Reklama