Ani čtenářka s nickem Datura to nemá s matkou svého manžela právě jednoduché. Více již v dalším tematickém příspěvku.

Dobré odpoledne, dobré téma.
Moje tchýně mi lezla na nervy ještě před svatbou. Jejich rodina patřila mezi horní vrstvu. Tchán byl šikovný, v práci od rána do noci / dnes už vím proč/ a tchýně do práce chodit nikdy nemusela. Jakmile se o mně dozvěděla, začala sondovat a shánět drby. Žila jsem jen s matkou, peněz jsme moc neměly a šup, už jsem byla socka, jakou si její synek nezaslouží. Naštěstí na to můj muž neslyšel a stejně jsme se vzali.

Po pár letech jsme si přáli dítě, jenže jsem nemohla překonat třetí měsíc těhotenství. Když jsem potratila po třetí, bylo to zrovna na můj svátek a výročí svatby, tak k nám ta ježibaba přišla a hned mezi dveřmi mi hlásila, že mi žádný dárek nenese, když to tak dopadlo a mužovi sdělila, že by se se mnou měl raději rozvést, když jsem nenormální a nemůžu mít děti.. Manžel na to nic, já začala bulet a moje matka / která mi ten den vyzdobila byt záplavou květin/ ji od nás vyhodila.

Když jsem byla znovu těhotná, dohodla jsem se s lékařem, že se nechám zašít, abych dítě donosila. Tchánovi jsme to řekli a ten si to nechal pro sebe.. Když jsem byla asi v sedmém měsíci, tak se jedna dobrá duše tchýně zeptala, kdy to čekám. A byl oheň na střeše. Přiletěla k nám snad na koštěti a ječela, proč ona je ta poslední, kdo se to dozví. A já blbka jí řekla o zašití a to jsem neměla dělat. Porod měl být 20. července a ještě v srpnu jsem byla celá. Načež tchýně začala, že mám dítě v sobě určitě mrtvé, že to bylo jasné od začátku, když si nechám dělat takové nesmysly. A snad z toho strachu jsem druhý den porodila.

Když jsme někdy chtěli děti pohlídat, nikdy se jí to nehodilo. Nesměly jí říkat babičko, protože přece není tak stará. Zkrátka pořád něco. Dvakrát mi nabízela tykání, ale já fakt nemůžu.

Dcery ji navštěvují pravidelně, a nikdy na mě nenaprášily, že ji doma říkám ježibaba. Já k ní jdu, jen když chci udělat mužovi radost. Tchán byl moc hodný, ale bál se jí. Nás chodil navštěvovat tajně, aby o tom nevěděla. Dárky v vánocům nám nosil o týden dřív a nesměla o tom taky vědět. Bohužel dost brzo umřel. Proč musí vždycky umřít ten hodný a mizera je nesmrtelný.

Zdraví Datura

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

__________________

Takovou „ježibabu“ nejlépe posadit na lopatu a šup s ní do pece. Opravdu Vám nezávidím, ale na rozdíl od předchozí pisatelky máte to štěstí, že s ní nebydlíte.
Děkuji, že jste napsala a přeji Vám pěkný, slunečný den.
Saša

 

Téma dne 19. března 2012: Jak vycházíte s rodiči vašeho partnera - manžela?

Ulevte si, zanadávejte, nebo naopak, chvalte...

  • Co se vám na nich líbí?
  • Co nesnášíte?
  • Navštěvujete je rádi?
  • Nebo jen z povinnosti?
  • Jaký jste měla pocit z vašeho prvního setkání?
  • Změnily se od té doby vaše vztahy?
  • Jak je oslovujete?
  • Dá váš partner více na vás nebo na ně?

Vše o „těch druhých“ rodičích pište
na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z vylosovaných čtenářek obdrží za svůj příspěvek dárek v podobě kosmetiky Solutions
Tělový krém na dekolt a poprsí a pleťovou masku na obličej.

darek

Reklama