Že se vám zdá tento titulek prapodivný? Vysvětlení dostanete v příspěvku od čtenářky Datury. A přikládá i roztomilé fotografie.

Dnešní téma je mi docela blízké. Několik let jsme chovali králíky. Dát jim jména jsem dětem zakázala, protože dělat svíčkovou třeba z Pepy mi bylo proti srsti.

Jo to se psy to byla jiná. Jméno pro první štěně jsme vybírali celá rodina. Každý si napsal svou variantu a potom ji veřejně obhajoval. Zvítězilo jméno RICK, pro loveckého psa jako stvořené. Sousedovic slepice by mohly vyprávět. Dalmatin se jmenoval MAX, na tom jsme se shodli jednomyslně a Peggynku jsme dostali už pojmenovanou.

Loni jsem od dcery k narozeninám dostala papouška. Odborník ve Zverimexu tvrdil, že je to zaručeně samec, takže jasný Pepa. Mělo mi být nápadné už to, že od začátku miloval víc manžela než mě. Ale to pravé překvapení přišlo tento týden, když nám Pepa snesl tři vejce. Trpělivě je zahřívá a netuší, že se mu z nich dětičky nevylíhnou. O změně jména neuvažujeme a Pepovi je to fuk.

Zdraví Datura
na fotce Pepa a nadělení

pepa

pepadva

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

________________

Jéé, Vy se máte! Já jsem vždycky chtěla papouška, ať už Pepu nebo Pepinku :) Jenže doma pro to nemá nikdo pochopení. Ale soused papouška má, tak asi začnu chodit za sousedem ))
Děkuji za milý příspěvek
Saša

Téma dnešního dne 15. února 2012: Jména našich domácích mazlíčků

  • Jak se jmenují vaši domácí mazlíčci?
  • Proč právě takto?
  • Je to jméno podle někoho, nebo vás napadlo jen tak?
  • S jakým nevšedním jménem jste se u zvířátek setkaly?
  • Opakujete jména po smrti domácího mazlíčka znovu?
  • Shodnete se v rodině na jméně, například vašeho pejska, nebo tomu předchází diskuze?

Vše o jménech vašich domácích mazlíčků pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží DVD s filmem Fany, v hlavní roli s vynikajícími českými herečkami Jiřinou Bohdalovou, Jiřinou Jiráskovou a také vlčákem s originálním jménem: Pan Divoký

DVD

Reklama