Čtenářka s nickem Datura se nám svěřila se svou slabostí. Koncem sedmdesátých let podlehla kozlu fototapety, která se dala tenkrát koupit pouze v Tuzexu. Ale také přiznává, že když ji s manželem lepili, nebyli daleko od rozvodu

Dobrý den, i když mám nejraději bíle vymalováno a při slově tapety mě napadá jediné slovo štěnice, neodolala jsem hitu sedmdesátých let, fototapetě. Nebylo snadné ji sehnat. Dala se pořídit pouze v Tuzexu, za bony. Takže první úkol byl sehnat veksláka a koupit bony, potom zajet do nejbližšího Tuzexu a modlit se, aby je vůbec měli. Nejbližší byl sto km, ale nevadí.

Vystáli jsme si frontu a pak už jen vyřešit dilema kterou? Pláž s palmami jsem zavrhla hned, ze zimní krajiny bych měla celý rok husí kůži. Nakonec vyhrál jarní les. Rozměry 4,5 x 3 metry. Skládala se z osmi dílů a teď už můžu přiznat, že když jsme ji lepili, nebyli jsme daleko od rozvodu. Sundali jsme ji až po deseti letech a štěnice pod ní nebyla ani jedna.

Na čelní stěně obýváku máme originál od akademického malíře. Dělal kastelána na jednom zámku a můj přítel tam dělal rekonstrukci elektriky. S kastelánem se spřátelili a protože jsme měli před svatbou, slíbil mu obraz jako svatební dar. A měla jsem si ho přijet vybrat sama.

pepa

Vybrala jsem si Zátiší s hodinami. Byl namalovaný pastelovými barvami. Kastelán jen řekl, že potřebuje poslední menší úpravu a přede mnou ho polil černou barvou. V první chvíli jsem si myslela, že mu hráblo. Jen se smál a řekl, ať přijedu za pár dnů. Přijela jsem a nestačila zírat. A to hned na dvě věci. Pastelové barvy byly fuč a obraz dostal ráz staré malby a musím přiznat, že se mi líbil víc, než ten původní. A potom to věnování.

Stálo tam „panu Pepovi a jeho choti Haně“.. a podpis. On totiž v práci mému mužovi nikdo neřekl jinak než Pepo, i když se ve skutečnosti jmenuje úplně jinak. Tak jen občas musím návštěvě vysvětlit, že fakt nejsem podruhé vdaná.

maminka

Další obrazy už nám maluje dcera a ložnici mi zdobí památka na maminku, která mě drží už víc jak 60 let v náručí.

Zdraví Datura

Milá Daturo, zátiší je pěkné...a maminka je maminka. Tyhle kolorované fotografie měly stejně něco do sebe

Co nám do redakce pošlete vy, milé ženy-in? Pochlubíte se také svým oblíbeným obrázkem? Bude se těšit, že mi napíšete na adresu: redakce@zena-in.cz

Reklama