takže ví, co spolehlivě funguje na zákaznice:sluníčko, velikonoce a pověra o beránkovi, cedule přejímka zboží, otevřeno zítra. Ale sam nejvíc utrácí asi za květiny. Každý máme prostě nějakou slabost

Dobrý den, tohle téma je mi docela blízké, dcera má módní butik, soustřeďuje se na mladé dívky a protože kdysi chtěla být módní návrhářkou, splnila si tak dávný sen alespoň trochu. A během deseti let, co obchod funguje, jsme došly k názoru, že na nákup nového jarního oblečení spolehlivě funguje několik věcí :

1/ sluníčko
2/ velikonoce a pověra o beránkovi
3/ cedule přejímka zboží, otevřeno zítra

To jen tak všeobecně. Já to mám se šatníkem zavedené takhle. Během zimy provedu inventůru a co nenosím, dám buď na nějaký aukční server nebo na charitu. Zkrátka pryč s tím. Tím pádem mi nehrozí narvané skříně a mám tak opravdu jen to, co nosím. Pokud mě přepadne chuť, koupit si něco nového, vyrazím do ulic. Ale koupím si opravdu jen to, co na mě udělá dojem na první pohled, takže klidně třeba nic.

Sem tam něco objednám podle katalogu na dobírku, ale to jen opravdu vyjímečně. Vadí mi, když si to nemůžu zkusit. Jednu výhodu přece mám. V dubnu mám narozeniny a tak obvykle nějaký pěkný hadřík dostanu. Dcery můj vkus i velikost znají, takže neúspěch nehrozí, navíc hlásají, že ze mě nechtějí mít tetku a podle toho mi doporučují styl oblečení.

Z jara na mě čeká ale daleko větší nebezpečí, co se financí týká. A sice nákup květin. V dubnu zjistím škody na zahradě, které napáchala paní Zima a nově dokoupím, co zahynulo. Potom už jen zbývá, obléknout do jarního i okna , ale to už je na jiné téma.

Zdraví Datura

Milá Daturo, jak jsem psala už výše, zkrátka, každý máme jiné prioority

Reklama