Nádherní motýlci k nám přiletí prostřednictvím fotografií od čtenářky Datury. Chcete-li vidět křídla motýlí, klikněte na následující příspěvek.

Dobrý den všem,
krásné povlečení a záclony jsem měla ráda vždycky. Posledních pár let mám na povlečení / a nejen tam / ráda motiv motýlů. Připadám si, jako bych spala na louce plné květin. Materiál  volím podle ročního období. Na jaro bavlnu, v létě krep a podzim zimu trávíme v teploučkém flanelu. Barva velkou roli nehraje, spíš dám na první dojem vzoru.

Povlečení měním podle potřeby. Denně se koupeme, takže stačí měnit jednou za 14 dní až 3 týdny. Povlečení /krom krepového/ žehlím. Ne snad, že by to byla bůhvíjaká zábava, ale prádlo mi schne na zahradě a tak je žehlení hodně voňavá záležitost. Děti mívaly povlečení s dětskými motivy i když dříve to bylo docela umění něco hezkého ne koupit, ale sehnat přes známé.

Taky se jednu dobu propagovaly přikrývky z ovčí vlny, na které se nemuselo dávat povlečení. Naštěstí jsem módní vlně nepodlehla a dál přikrývky povlékám.

Postele stelu každý den, ale nejdřív nechám přikrývky rozhozené, aby trochu větraly, pokud je krásně, dám je na chvíli větrat do okna na zahradu.

Zdraví Datura

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

motylcijedna

motylcidva

motylcitri

motylcictyri

____________________

Tak musím přiznat, že vaše motýlí povlečení mě ohromilo. I v tomhle ošklivém počasí mi ty fotografie doslova rozzářily kancelář. Moc krásné.
Děkuji za poslání fotografií i za pěkný tematický příspěvek a přeji pěkný den a krásné ranní vstávání na křídlech motýlích :)
Saša

Téma dne 5. června 2012: Ložní prádlo

  • Jak často měníte ložní prádlo?
  • Jaký upřednostňujete druh? Krep, bavlnu, satén …
  • Řídíte se tím, co právě frčí? Zejména u dětí (viz. My z Kačerova)
  • Vybíráte si povlečení podle kvality?
  • A také podle vzhledu? Jakou barvu máte nejraději?
  • Žehlíte povlečení?
  • Mají (měly) vaše děti třeba nějaké specifické přání ohledně povlečení?
  • Ustýláte každý den, nebo jenom peřiny přehodíte?
  • Pokud máte možnost, dáváte peřiny vyvětrat ven?
  • Myslíte, že dnešní ložní prádlo je kvalitní?

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz
a můžete přiložit i fotografii vašeho ložního prádla, třeba vyhrajete právě na základě toho nejhezčího :)

CENA pro výherkyni

Partnerem tématu je společnost Matějovský, přední český výrobce ložního povlečení. Je jedničkou na trhu s ložním povlečením, prostěradly, ručníky, a od června 2011 nabízí svým zákazníkům také noční prádlo pod značkou Matějovský Collection. Své produkty nabízí přes e-shop a ve vybraných prodejnách bytového textilu. Více najdete na www.matejovsky-povleceni.cz.
Cena pro vybranou čtenářku je voucher na nákup na na www.matejovsky-povleceni.cz v hodnotě 1000,- Kč

Reklama