Božský klid doma na zahradě upřednostňuje čtenářka s nickem Datura. Ale přece jen…, nastal okamžik, kdy svůj názor ráda poopravila. Více již v příspěvku.

Dobré odpoledne,
mohu se pochlubit jen jedinou dovolenou, kterou jsme absolvovali s manželem. Většinou jsme trávili dovolenou doma, děti odjely k tetě nebo na tábory, a když byly větší, chtěly si vydělat, tak šly na brigádu. Stačilo jim, když jsme o víkendech vyrazili někam na koupaliště. Tam mě ale nebavilo kvantum lidí, řev a neustálé fronty na cokoliv, limonádou počínaje, záchodem konče.

Tak jsme na zahradu pořídili bazén, do altánku ledničku, vařič a televizi a konečně to bylo to pravé. Božský klid a kolem dokola džungle, bez cizích očí.

Až jednou jsem na plese, na jediný lístek z tomboly, vyhrála zájezd k moři, do Itálie, pro dva, na týden. Moc se mi nechtělo. Termín byl od 12. května, to jsem si říkala, že v moři zmrznu. Když jsme přejížděli Alpy, chumelilo a my všichni v kraťasech. Ráno jsme dorazili do malého městečka Caorle, cíle naší cesty. A jako když mávne čarovným proutkem. Sluníčko, vedro, azurové nebe. Zkrátím to. Týden neměl chybu, v moři se plavat dalo, v hotelu česká obsluha, historické městečko plné památek a obchodů. Týden utekl jako voda. Vrátili jsme se spokojení, že jsme konečně viděli moře a na dalších pár let jsme se zase nastěhovali na zahradu.

Zdraví Datura

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

jednafotka

druhafotka

tretifotka

__________________

Na těch fotografiích Vám to nesmírně sluší. A věřím, že doma na zahradě také. Důležité je, aby se člověk cítil spokojeně.  
Děkuji, že jste napsala a přeji Vám krásné léto v dokonalém zahradním komfortu :)
Saša

Téma dne 3. 7. 2012: Upřednostňujete dovolenou u nás, nebo v zahraničí?

  • Pojďte společně se mnou oponovat babičce tím, že člověk by měl přece jen více poznávat svět
  • Anebo naopak, můžete s ní souhlasit
  • Na jakou dovolenou nikdy nezapomenete? Ať už v dobrém nebo ve zlém?
  • Plánujete dovolenou s ohledem na finance?
  • Doporučte nám nějaká krásná místa naší republiky
  • Doporučte i ta zahraniční 
  • Pochlubte se, postěžujte si, zavzpomínejte i plánujte.
  • A na závěr napište, kam se chystáte letos na dovolenou

Těším se na vaše příspěvky

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměním knihou, kterou si může vzít na dovolenou – s příznačným názvem: Dnes večer jsem se rozloučila a k tomu ještě dostane voňavé mýdlo na ruce – Flower Petals

kniha

Reklama