Chcete si být jisti, že kupujete kvalitní výrobek, který nebude mít negativní vliv na zdraví vaše a vašich blízkých? Spotřebitelská organizace dTest provozuje největší on-line databázi nebezpečných výrobků. V současné době obsahuje přes 14 000 položek a měsíčně je zařazováno několik stovek dalších. Jen v červenci tohoto roku přibylo 300 nových položek. Databáze dTestu je propojená se známým celoevropským systémem RAPEX. Zařazovány jsou do ní velmi rychle také výrobky, před kterými varují české státní orgány i samotné testy dTestu.

aplikace

Foto: Shutterstock.com

Nebezpečné domácí spotřebiče, dětské hračky, oblečení, textil, módní doplňky, kosmetika, jídlo, nápoje, léky, doplňky stravy, dekorativní předměty, příslušenství pro řidiče, nábytek, sportovní vybavení a mnohé další nebezpečné výrobky. To vše je možné vyhledat v databázi nebezpečných výrobků na webové stránce dTestu.

Databáze dTestu čerpá z více zdrojů

Databáze nebezpečných výrobků dTestu je aktualizována na základě nových hlášení evropské databáze RAPEX i na základě varování českých dozorových orgánů, kterými jsou Česká obchodní inspekce, Státní zemědělská a potravinářská inspekce, Státní ústav pro kontrolu léčiv nebo Ministerstvo zdravotnictví ČR.

dTest databázi nebezpečných výrobků provozuje od roku 2010. Více na www.dtest.cz/nebezpecne-vyrobky.

Reklama