Dobrý den, ráda bych se s vámi podělila o mé nejoblíbenější jídlo. Je to už pár let zpátky, když jsme se sešli s rodiči u společného stolu a mamka se nás ptala, jaké je naše nej jídlo. Neuměla jsem odpovědět a došla k závěru, že cokoliv z kuřecího masa. I když takovým smažákem teda rozhodně taky nepohrdnu. Nedávno jsme se bavily na stejné téma s kolegyní v kanceláři a je vidět, že mě dobře zná, přeci jen spolu sdílíme jednu místnost už dobrých 9 let a ona na to kápla…mým nejoblíbenějším jídlem je opečený párek nad ohněm. Žádny grilovaný masíčko, rybička, ale nejvíc si pochutnám nad opečeným dobrým silným párkem. Chodím na ně k poctivým řezníkům a mají je většinou opravdu vynikající.

Abych vás trošku nalákala, přikládám fotku, kterou jsem si půjčila (s jejím svolením) od místní žínky Tanzánie, které se podařilo přesně vystihnout tuto dobrotu v plné své kráse.  Sbíhají se mi sliny, jen se na ten obrázek podívám.

burt

A jako dodatek vám napíšu recept na výbornou (taky děsně nezdravou) majdu k těm buřtíkům

  • 1 majolka
  • 1 lžička plnotučné hořčice
  • 3 utřené stroužky česneku (dle velikosti a každý dle chuti, ale rozhodně nešetřit)
  • sůl

Vše důkladně promíchat a opečenou dobrotu v tom namáčet místo v hořčici.

Abych to vždycky vylepšila, nakrájím si k tomu čerstvou zeleninku, ale je mi jasný, že tohle je taková kalorická bomba, že to ničím nezachráním. Ani nechci. Za opečený silný párek nad ohněm dám klidně i život. :)

Dása

pozn. red.: text nebyl redakčně upraven


Dnešním tématem jsou

VAŠE OBLÍBENÁ JÍDLA, KTERÁ DOMA PŘIPRAVUJETE!

Pište, posílejte recepty, diskutujte, perte se za vaši nejlepší svíčkovou!

Které je u vás to nejoblíbenější jídlo? Co milujete vy, přítel, manžel, děti, tchyně, soused? Jak probíhá příprava, jste pečlivka, nebo máte za půl hodiny navařeno? Dneska se pořádně nadlábnem! Tak pište, jaký je koloběh jídel právě u vás! Inspirujte ostatní...

Pište mi na redakce@zena-in.cz

předmět JÍIDLO

Nejlepší příspěvek odměním hezkou sadou bambusového prostírání na stůl. Těšte se!

prostirani