Mezi oceněnými Darwinovou cenou za rok 2007 se letos objevili i Češi. „Prestižní“ vyznamenání, udělované těm, kteří obohatili genetický fond lidstva tím, že se z něj vyřadili, získala dvojice zlodějů kovů z Kladna. Muži kradli železné nosníky, podpírající střechu haly, a ta se na ně zřítila.

Mezi oceněnými byla letos i dvojice mladých lidí z Jižní Karoliny, kteří zemřeli při provozování sexu – tedy podle definice Darwinovy ceny vlastně na poslední chvíli. Souložili totiž na šikmé kovové střeše, ze které při aktu spadli. Pro policisty byl nález dvou nahých mrtvých těl na ulici záhadou, dokud nenašli svršky na vrcholu střechy.

Dalším držitelem Darwinovy ceny se stal alkoholik z Texasu, který si přivodil otravu alkoholem poté, co se jej rozhodl přijímat skrze konečník. Alkohol, který si do onoho otvoru „napumpoval“, se totiž vstřebával ještě dlouho poté, co už byl muž v bezvědomí, a za normálních okolností by tedy nebyl schopen pít.

Darwinovu cenu získala také dvojice mužů z Illinois. Soutěžili v tom, kdo z nich má lepší postřeh. A to tak, že uskakovali před přijíždějícím vlakem.

Držitelé Darwinovy ceny pro rok 2007 byli vyhlášeni včera, 1. ledna. Jejich seznam najdete na stránkách Darwin Awards. Zájemci o zisk tohoto ocenění v roce 2008 mají před sebou zatím spoustu času…

Zdroj: Darwin Awards

Co říkáte na udělování Darwinovy ceny? Není to příliš morbidní? Znáte nějaké další držitele Darwinovy ceny? Nebo někoho, kdo jí jen tak tak unikl? Baví Vás číst podobné historky? Nebo Vám to připadá nechutné?

Reklama