Vánoce, které většina z nás tráví v úzkém kruhu rodiny či přátel, jsou především svátkem, který zbožňují ti nejmenší z nás – děti. Právě ony se těší na rozsvícený vánoční stromek, pod nímž najdou spoustu dárků, dlouho před tím, než je máme my dospělí vůbec nakoupené. Bohužel ne všechny děti mohou oslavit vytoužené svátky doma, obklopeny svými rodiči, prarodiči a sourozenci. Udělat hezčí Vánoce dětem, které budou trávit svátky ve Fakultní nemocnici v pražském Motole, je cílem akce Úsměvy 2006, kterou pořádá agentura GRUPPO-S.I.V.
„Každý může udělat radost dárkem, který přinese k vánočnímu stromku stojícímu v obchodním centru Slovanský dům. Samozřejmě neshromažďujeme veledary, děti potěší každá maličkost, ať už je to plyšák nebo knížka,″ dodává manažer projektu. Drobnosti dle vlastního výběru mohou dárci nosit do zmíněného sběrného místa ve dnech 5. 11.–11. 12. 2006.
Celá akce vyvrcholí galavečerem, který proběhne právě 11. prosince v sále Slovanského domu.Hlavním programem bude samozřejmě předání vybraných dárků zástupcům FN Motol, které doprovodí vystoupení řady známých osobností z hudební a kulturní scény. „Z dárců vylosujeme 100 výherců, kteří se budou moci galavečera zúčastnit.
Účast přislíbili protagonisté filmu Prachy dělaj člověka, Zuzana Belohorcová, Filip Jankovič, kouzelník Tom Gryf, Marcela Holanová a mnoho dalších. Galavečerem Úsměvy 2006 budou provázet Ivana Christová a Zdeněk Podhůrský.

S duchem akce koresponduje i vstupné na ni – příchozí se mimo pozvánky budou muset u vchodu prokázat také přinesenou hračkou, jíž obohatí celou sbírku.

Reklama