Koupit zbytečnost je opravdu nerozumné. V 21. století, kdy se řada lidí snaží chovat odpovědně a nekupovat si věci, které nepotřebují, byste tím někoho mohli dokonce naštvat. Darovat peníze zase říká, že jste si nedali žádnou práci s výběrem dárku. Jak z této situace ven? Vhodné dárky pro muže, ženy i děti představují investiční zlaté mince a slitky.

da.jpg

Dárek, který si můžete dovolit
Nepovažujete se za tolik movitého člověka, abyste svým blízkým mohli darovat zlato? Zlatý slitek o hmotnosti 1 g stojí zhruba 1 500 Kč. Stříbrné mince zobrazující třeba znamení zvěrokruhu jsou ještě levnější. Můžeme-li však radit, lepší je investovat do zlata. Stříbro totiž není osvobozeno od DPH, takže přeplácíte jeho hodnotu.

Jaký motiv mince vyberete, je jenom na vás. Vyrábí se mince s vyobrazením jména, ale můžete zvolit také neutrální motiv. Pro patrioty třeba vyobrazení nějaké osobnosti z české historie. Oblíbené jsou však i rakouské mince Wiener Philharmoniker nebo australské s klokany.

Darujte spoustu možností
A proč je vlastně investiční zlato dobrým dárkem? Protože s ním obdarovaný může naložit dle svého přání. Je možné ho okamžitě prodat a něco si koupit. Stejně tak si ho může šetřit na horší časy, zlato si drží svoji hodnotu na rozdíl od papírových bankovek. A možná obdarovaného dokonce inspirujete k tomu, aby začal investovat do zlata.

Pozornost pro všechny příležitosti
Bavíme se tu o dárku k Vánocům, ovšem zlato je vhodný dárek i pro svátek, narozeniny, výročí svatby, svatbu samotnou nebo například dokončení studia. Mince vyobrazující právě získaný titul je každopádně hodná vystavení.

Reklama