Dovolujeme si Vás pozvat na Fakultní transfuzní oddělení Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, kde se uskuteční akce s názvem Daruj krev s Mary Kay. Darovat krev můžete ve čtvrtek 12. května 2016 od 8.00 do 11.00 hodin na Fakultním transfuzním oddělení VFN, U Nemocnice 2, Praha 2.

Do akce „Daruj krev s Mary Kay“ se Všeobecná fakultní nemocnice v Praze, resp. Fakultní transfuzní oddělení, zapojuje v posledních letech pravidelně.

srdce

Prostřednictvím této akce se snažíme oslovit současné i potencionální dárce krve a zároveň také omladit registr dárců.

Každý člověk, který v tento den přijde darovat krev, obdrží od Mary Kay poukázku na bezplatné kosmetické poradenství. Na místě budou připravené kosmetické poradkyně, které zájemce nalíčí a doporučí vhodné líčení.

Co všechno předchází vlastnímu odběru

  • registrace - nezapomeňte si vzít průkaz totožnosti (občanský průkaz, řidičský průkaz nebo pas) a doklad o zdravotním pojištění platném v ČR
  • seznámení s dokumentem „Poučení dárce krve“, tj. základní informace o rizikových faktorech, které mohou ovlivnit kvalitu darované krve
  • následuje vyplnění „Dotazníku dárce krve“, který obdržíte v evidenci
  • vyšetření parametrů Vašeho krevního obrazu
  • pohovor u lékaře spojený se základním fyzikálním vyšetřením (např. měření krevního tlaku)

krev

Foto: Shutterstock

Jak probíhá vlastní odběr

Odběr krve probíhá do jednorázových odběrových souprav, odebírá se 450 ml krve a délka odběru se pohybuje v intervalu 8 - 12 minut.

Těšíme se na všechny nové i pravidelné dárce!

Reklama