Zamyšlení nad dárcovstvím krve zaslala k dnešnímu tématu čtenářka, opravdu darováním krve darujete život? Čtenářka Ekleinovka myslí, že ano. Toto jsou její důvody...

Proč si čtenářka Ekleinovka myslí, že darovat krev je správné - to si přečtete v její úvaze...


Dnešní téma mne vede k zamyšlení. Daruj krev - daruješ život. Je to pravda pravdoucí.Sama jsem po těžkém úrazu a následném tepenném krvácení a operaci dostala ,,hodně napít“. Nebýt transfuzí od neznámých dárců,dnes bych tu zřejmě nebyla.Jsem jim vděčná za ,,nepřímou záchranu“ života.A protože jsou tito dárci anonymí,děkuji všem,kteří krev mohou darovat a tak pomůžou hodně lidem k záchraně jejich životů.Já bych jim na oplátku krev také darovala,ráda někomu pomohla k plnohodnotnému životu.
Bohužel nemohu.Mám sideropenickou anemii,polyvalentní alergii,astma,srdíčko zlobí...thyreotoxikoza./.Jsem sice nemocná,ale nepřipouštím si nějaké bolístky,nikdy se nelituju a to mi dává sílu žít v podstatě v pohodě/.
Být ale zdravá,nerozmýšlím se ani vteřinu a jdu do toho.
Můj muž je čestný dárce krve,tak alespoň on v rodině může pomoci těm,kteří to potřebují.Dává ji od vojny,čtyřikrát do roka...je to už pěkná řádka odběrů.Tento rok ,,pouze“ třikrát,překročil padesátku.
Ještě se nestalo,aby někdy ,,pauzíroval“.Má zlatou Janského plaketu,Zlatý kříž ČČK....Vše dělá rád a těší ho,že je platný pro ty,kteří jsou v ohrožení života....Krve je pořád málo,takže kdo můžete,prosím,zapojte se.Nikdy nevíte,kdy ji sami budete potřebovat.

Ekleinovka

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 21. února 2012: Dárcovství krve

  • Jste dárkyní krve?
  • Jaký byl váš první odběr?
  • Kolik jste již absolvovala odběrů?
  • A pokud nejste dárkyní – proč? A uvažovala jste o tomto dárcovství?

Své příspěvky mi formou příběhů posílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději 21. 2. 2012 do 15.30 hodin. Z přispěvatelek vyberu jednu, kterou ocením krásným dárkem: doplněk stravy OptiTensin pro optimální krevní tlak. Pokud ale chcete mít šanci získat tento dárek, ať jsou vaše příspěvky dlouhé alespoň jako tento odstavec textu.

OptiTesin

Reklama