profimedia-0625022107.jpg

Foto: Profimedia

Darren Barnet skvěle hraje středoškoláka Paxtona Hall-Yoshidu v seriálu Tenkrát poprvé (Never Have I Ever) od Netflixu, který má nyní online už třetí sérii. Jeho postava je v podstatě „sexy a cool kluk“, kterého hlavní postava Devi Vishwakumar (hraje Maitreyi Ramakrishnana) miluje už od první chvíle, kdy ho viděla. Jak seriál pokračuje, uvědomujeme si, že Paxton je víc než jen krasavec a „cool“ člověk, z kterého si sedají na zadek všechny studentky, ale je také moc milý a laskavější, než všichni z počátku čekali.

I jeho představitel Darren Barnet může rozhodně nabídnout víc než jen hezké rysy. Ale rozhodně není takový jako postava, kterou hraje. Pro začátek – na rozdíl od Paxtona už je nějakou dobu dospělý. Je mu 31 let. A jak prozradil pro InStyle, během středoškolských let nebyl rozhodně ani trochu jako Paxton Hall-Yoshida. Označuje se jako „dítě z jiného města“ a říká, že byl příliš zaneprázdněný na to, aby měl nějaký velkolepý společenský život.

„Střední škola v mém bydlišti nebyla nejlepší a moje máma chtěla, abych šel na lepší školu. Takže jsem musel udělat test, abych mohl chodit do školy na druhém konci města. Můj život byla škola a sport. Nikdy jsem nechodil na večírky. Neřekl bych ani, že jsem byl populární – byl jsem oblíbený a lidé mě znali, ale ve skutečnosti jsem měl dva blízké přátele, které jsem si udržoval. Střední škola byla, upřímně řečeno, velmi stresující. Takže ne, rozhodně jsem nebyl Paxton,“ vysvětlil InStylu.

V Tenkrát poprvé to nebyla jeho první role středoškoláka. Podle jeho slov byla většina konkurzů, na kterých byl, zaměřena na tuto věkovou skupinu. Hrát o deset let mladšího člověka (i víc) je podle něj zábava. „Je hezké, když je vám třicet, a ještě můžete hrát někoho na střední škole,“ říká.

Za svůj mladistvý vzhled prý vděčí své matce, která mu předala dobré geny a naučila ho správně pečovat o pleť. Aktuálně je Darren ambasadorem značky Sunday Riley. „Asi měsíc mě nechali zkoušet všechny jejich věci. A jakmile jsem věděl, že je to dobré, rozhodl jsem se s nimi spolupracovat. Každý den si umývám obličej. Nanáším si kúru s kyselinou mléčnou, poté hydratační krém a následně pleťový olej s vitamínem C. Vždycky se ujišťuji, že moje pokožka není suchá. Nesnáším to. Je to ten nejhorší pocit na světě, takže pořád hydratuji,“ říká herec.

Ale pryč od střední školy. Darren nebude hrát studenty navždy. Jeho nový film Apophenia, který je v současné době v postprodukci, bude podle jeho slov „divoká jízda plná šílenství“. Během Vánoc jsme pak mohli tohoto fešáka s japonsko-německo-cherokeeskými kořeny vidět ve filmu Milostná past s Ninou Dobrev.

FotetoJet.jpg

Tenkrát poprvé / Milostná past
Foto: Netflix, Isabella B. Vosmikova / Profimedia

Více o Darrenu Barnetovi

Darren Charles Barnet se narodil 27. dubna 1991 v Los Angeles. Jeho matka je Švédka japonského původu, zatímco jeho otec je Američan německého a cherokeeského původu. Barnetův dědeček byl swingový hudebník Charlie Barnet. Darren a jeho matka se v jeho 12 letech přestěhovali na předměstí Orlanda na Floridě. V roce 2009 absolvoval střední školu Dr. Phillipse, kde byl kapitánem lakrosového týmu, a následně získal bakalářský titul na Berry College. Až na vysoké hrál v divadelních hrách a krátkých filmech, ale hercem chtěl být prý už od svých pěti let. Kromě angličtiny mluví japonsky a trochu španělsky a francouzsky.

Než se stal hercem, dělal kurýra na kole a pomocníka na recepci. Svůj herecký debut si odbyl až v roce 2017. Šlo ale spíše jen o krátké epizodní role v seriálech. V dubnu 2020 ale přišel přelom v jeho kariéře, když dostal roli Paxtona v americkém seriálu Tenkrát poprvé. Mezi ním a jeho seriálovou spolužačkou a partnerkou Maitreyi Ramakrishnan je 11letý věkový rozdíl. Jak seriál Tenkrát poprvé, tak Darrenův výkon získaly pozitivní recenze.

Zdroje: Tenkrát poprvé, InStyle, Wikipedia