Pořád ještě tápete, co komu darovat? Sháníte drobnost pro kolegyni, kamarádku nebo příbuzné? Máme pro vás další tip. Darujte drobnost, která svému majiteli může prokázat velkou službu. Darujte léčivé kameny. Dnes už máte na výběr z mnoha podob: náušnice, náhrdelníky, náramky, přívesky na kůži či řetízku a nebo jen surový minerál na „žmoulání“ v ruce.

Než se dostaneme k jednotlivým nerostům, nejprve si o nich něco povíme. Výběr kamene záleží na vás. Můžete zvolit minerál podle znamení zvěrokruhu nebo podle nemoci či problému, se kterým se osoba, kterou chcete obdarovat, potýká – s tím vám nejlépe poradí prodejce.

Nejpreferovanější způsob výběru je však intuice. Vybírejte kámen spontánně podle svých pocitů a sympatií. Pokud chcete léčivým minerálem obdarovat sebe, řiďte se pravidlem, že vy si kámen nevybíráte, to on si vybere vás. Rozhodně pro další osobu nekupujte onyx. Přestože je z esoterického hlediska velmi cenný, neměla byste jím nikoho obdarovat, neboť to přináší neštěstí. Jeho cenných vlastností může užívat pouze ten, kdo si jej pořídí sám.

O kameny je třeba důkladně pečovat. Nerosty neustále „pracují“, pohlcují negativní energii a špatné vlivy a zároveň dávají svému nositeli něco ze sebe. To však znamená, že se časem unaví. Je proto potřeba jej očistit od negativních vlivů a znovu nabít. Očista kamenů se provádí nejčastěji vlažnou vodou. Buď pod pramenem tekoucí vody nebo ponořením na několik hodin do nádoby. Do vody je možno přimíchat i sůl.

Nabíjení se odlišuje podle jednotlivých druhů nerostu, a proto ho uvádíme u každého zvlášť. Mohou se nabíjet v noci nebo ve dne. Některé ovšem nesnesou přímé sluneční světlo. Existují druhy nerostů, které se čistí a nabíjejí velice obtížně, a někdy se doporučuje kámen zahodit a koupit nový. V podstatě ale regenerační schopnost kamene závisí na tom, jak si spolu „rozumíte“.

 

Mějte na paměti, že kameny absorbují energie z okolí a také je svému nositeli předávají. Při nošení se ladíte na stejnou vlnu, a proto by na váš nerost neměla sahat další osoba.

Achát
Působí především na psychiku. Je velkým pomocníkem při silnější psychické zátěži, zmírňuje stres. Svému majiteli dodává jistotu a sebedůvěru. Detoxikuje. Osvědčil se při léčbě duševních chorob. Stimuluje správnou funkci vylučovací soustavy, podporuje hojení otoků. Nabíjí se na přímém slunci.

Amazonit

Sháníte-li kámen vhodný pro ženu, zkuste amazonit, který se hodí především pro tlumení projevů PMS či klimakterických příznaků. Odstraňuje nervozitu, výkyvy nálad. Mírní bolesti hlavy, migrény, velmi vhodný je na tišení menstruačních, porodních a poporodních bolestí. Uvolňuje křeče a svalový tonus. Tento minerál chraňte před teplotními změnami. Čistí se pod proudem vlažné vody a nabíjí se na denním světle, ne však na přímém slunci.

 

Ametyst
Ametyst je symbol klidu. Je to další ze silných minerálů. Svého majitele chrání a uklidňuje. Potlačuje stres a negativní emoce jako je strach, vztek, zlost, obavy. Přináší dobrý spánek a chrání před nočními můrami. Pomáhá při léčbě alkoholismu i dalších závislostí. Také tiší bolesti hlavy, pomáhá při žaludečních, zažívacích a dýchacích obtížích, poruchách sluchu, stimuluje produkci hormonů, podporuje metabolismus, posiluje vylučovací soustavu a imunitu. Dobrý vliv má také na kůži – léčí kožní potíže, odstraňuje parazity, hojí podlitiny, otoky a oděrky. Nabíjí se pouze v noci.

Avanturín

Pokud je člověk, kterého se chystáte obdarovat, zrovna na dietě, poslouží mu avanturín. Jeho použití je univerzální. Pečuje o duševní zdraví, navozuje klidný spánek, léčí psychosomatické potíže, tiší migrénu a bolest hlavy, posiluje srdce a odstraňuje plicní a kožní potíže. Příznivě působí také na vlasy. Stimuluje látkovou výměnu, snižuje hladinu cholesterolu v krvi, tlumí nadměrnou chuť k jídlu. Nabíjí se na slunci.

Kalcit oranžový 
Oranžový kalcit je ochranným kamenem. Držíte-li ho v ruce, dodává energii celém tělu. Udržuje v rovnováze city, odbourává strach a pomáhá překonávat deprese. Blahodárně působí při potížích se žlučníkem a střevních poruchách. Léčí dráždivý tračník, odstraňuje z těla hleny a má příznivý účinek na reprodukční systém. Nabíjí se pouze v noci.

Křišťál
Své uplatnění nachází v mnoha oblastech, a proto je křišťál jeden z nejčastěji používaných univerzálních zářičů. Právem je považován také za jeden z nejúčinnějších. Vaši energii uvádí do absolutní harmonie. Chrání před negativními vlivy. Podporuje psychiku, zajišťuje klidný spánek. Používá se na všechny zdravotní problémy, lhostejno zda psychické, nebo fyzické. Dobře léčí psychosomatické potíže, tlumí bolesti hlavy a zubů, léčí trávicí a zažívací potíže, zvyšuje laktaci a posiluje imunitu. Nabíjí se na slunci.

Opál
Opál můžete darovat novopečené mamince. Je charakteristický tím, že násobí pozitivní i negativní vlastnosti svého majitele. Podporuje tvorbu mateřského mléka u kojících žen, uvolňuje podbřišek, napomáhá léčbě depresí. Podporuje látkovou výměnu, imunitu, produkci trávicích enzymů a bílých krvinek, správnou funkci ledvin a zažívacího ústrojí. Posiluje pohlavní orgány. Napomáhá při léčbě nemocí očí, epilepsie a leukémie. Opál má tendenci při „přeplnění“ vracet svému majiteli zpět načerpanou negativní energii, proto je třeba často jej čistit. Nabíjí se na měsíčním světle.

Rubín
Rubín nalézá uplatnění při virózách a střevních chřipkách. Také odstraňuje náladovost, tiší bolest hlavy, snižuje horečku, tlumí menstruační potíže. Ovlivňuje lymfatický systém, podporuje imunitu a dobrý zrak. Jeho sil využívají lidé s leukémií či chorobami kostní dřeně. Ale pozor, rubín násobí některé nedobré vlastnosti jako je egoismus nebo nemilosrdnost. Rubín nabíjejte pouze v noci.

Růženín
Tento minerál je velmi vhodný také pro děti. Růženín je znám jako symbol lásky a krásy. Dodává svému majiteli životní energii, je vhodným pomocníkem při řešení problémů. Pomáhá zvládnout negativní emoce jako je strach, zlost, pocit viny apod. Uplatnění nachází pří onemocnění ledvin, jater, plic a nervového systém. Pomáhá také při gynekologických potížích, infekcích močových cest a trávicích potížích. Harmonizuje srdeční činnost. Detoxikuje a pomáhá tělu zbavit se přebytečných tekutin. Osvědčil se při psychosomatických potížích a dlouhodobých onemocněních. Příznivé účinky má také na pleť, kterou vyhlazuje. Zároveň hojí popáleniny a puchýře. Nabíjí se pouze v noci.

Sodalit surový
Pokud při výběru kamene upřednostňujete modrou, je sodalit správná volba. Mezi modrými zářiči má nejsilnější vibrace. Je vhodný pro každého, kdo má zrovna v hlavě zmatek a potřebuje si vše srovnat. Také dodává odvahu a chrání před konflikty. Účinný je na potíže způsobené stresem, emocemi a strachem. Klidní horečnaté stavy, snižuje krevní tlak. Příznivě ovlivňuje nervový systém. Podporuje správnou funkci lymfatický žláz, harmonizuje metabolismus, posiluje imunitu. Ocení jej také zpěváci pro příznivý vliv na hlasivky, krk a hrtan. Nabíjí se pouze v noci.

Tygří oko
Harmonizuje psychiku, podporuje soustředění. Pomáhá při duševních chorobách, např. depresi, záchvatech a schizofrenii. Stimuluje činnost jater, používá se při nemocech očí. Své uplatnění najde i v chřipkovém období, ničí totiž viry a bakterie. Kámen se čistí se proudem vody a nabíjí se na přímém slunci.

Tyrkys
Svému majiteli přináší štěstí a klid v rodině a střeží klidný spánek bez zlých snů. Je to ochranný kámen. Tvrdí se, že svého majitele dokáže varovat před blížícím se nebezpečím, nemocí či nepřízní osudu tím, že zbledne. Pomáhá při chorobách dýchacích cest, léčí oční nemoci a pomáhá přemoci koktavost. Harmonizuje činnost organismu, především pak jater a žláz. Nabíjí se na slunci.

Věříte v léčivou moc kamenů? Máte nějaký oblíbený?

Reklama