Nepochází z nejlépe situované rodiny. Její rodiče měli vždy špatně placenou práci, a tak i hluboko do kapsy. Ona se jako jediná ze tří dětí dokázala z chudoby vymanit. Odstěhovala se, vystudovala vysokou školu a našla si dobře placené místo asistentky ředitelky. A taky lásku. Dnes je vdaná a s manželem plánují rodinu. Na své rodiče ale nikdy nezapomínala.

633d581925379obrazek.png
Foto: Shutterstock

Kdykoli za nimi jela, nikdy ne s prázdnou. „Udělala jsem jim nákup, přivezla mamce něco hezkého na sebe, pozvala je na večeři… No a tohle léto nás s Tomášem napadlo potěšit je dovolenou u moře. Nikdy ho neviděli, byli tak maximálně na Mácháči. A dobře vím, jak toho litovali. Každou chvíli říkali, jak se tam nikdy nepodívají, protože na to nemají,“ vypráví Olga.

S mužem pro ně vybrali letecký zájezd do Řecka. „Rodiče byli trochu zaskočení, hned řešili, že ani nemají co na sebe, kufry a tak. I s tím jsme jim pomohli. A tak nakonec odletěli. Když jsme jim volali, byli nadšení, všechno si chválili. A nás to hřálo na duši. Jenže když se vrátili, bylo asi všechno jinak,“ kroutí hlavou Olga s tím, že si neplánovaně vyslechla rozhovor svých rodičů s bratrem.

„Mluvili spolu o dovolené a popisovali ji jako jedno velké utrpení. Prý vařili naprd, moře bylo daleko a studené a ubytování taky nic moc. Normálně mi bylo do pláče. Tomášovi jsem to radši ani neřekla. Pak mě napadlo, že možná jen nechtěli, aby brácha záviděl,“ svěřuje se Olga, která to raději nechala plavat. Jenže její bratr nebyl jediný, komu si matka s otcem stěžovali.

Strejda si do mě stranou se smíchem rýpnul, proč jsme na našich tak šetřili. Že měli jen tříhvězdičkový hotel a studené moře. Když už jsem mu chtěla pěkně od plic říct, co si o jeho řečech myslím, zastavil mě. Prý mi to řekl jen proto, abych věděla, že se snažím dělat radost někomu, kdo to stejně neocení. A taky mi prozradil, že to není poprvé, co dárky ode mne před ostatními pomlouvají. Zdrtilo mě to,“ svěřuje se Olga, která vždycky tušila, že u rodičů není mezi sourozenci na prvním místě. Tohle ale nečekala.

„Tomášovi to říct nemůžu, bylo by zle. Nosím si to v sobě a taky se podle toho zařídím,“ dodává.

Čtěte také:

Reklama