Shánění vánočních dárků pro některé jedince je opravdu těžké. Zvlášť pro ty, kteří si všechno, co chtějí, také sami koupí. Máme pro vás inspiraci na dárky, kterými můžete dotyčného obdarovat a zároveň pomoci někomu, kdo to potřebuje. Dobrý pocit budou mít hned tři strany.

Skutečný dárek
Skutečný dárek je projekt organizace Člověk v tísni, který pomáhá potřebným. Zakoupit můžete buď skutečný umělecký dárek (například šperk), nebo některý z darovacích certifikátů. Prostřednictvím certifikátu dostane například chudá rodina kozu, nemocní léky, africké ženy vložky apod. Certifikát se dá koupit přes internet, v prodejně v Praze ve Vodičkově ulici nebo v prodejnách Albi po celé republice.

image.png

Mixit
Také na stránce Mixit si můžete kromě müsli a dalších dobrot zakoupit i dobrý skutek. Jeden má hodnotu 30 korun a a vybrat si můžete, na kterou ze sedmi charitativních organizací peníze půjdou. Lze je darovat například organizaci Pomozte dětem, projektu Fandi mámám, Zdravotnímu klaunovi a dalším.

5df8a1b1ab10fimage.png

Aloisovy ponožky
Ponožky se vždycky hodí, a ty Aloisovy navíc pomáhají. Takže dvě mouchy jednou ranou. 100 % z prodejní ceny poputuje nadačnímu fondu Seňorina, který se zaměřuje na osoby s Alzheimerovou chorobou. Za balení se dvěma rozdílnými ponožkami (protože to se často lidem s Alzheimerem stává) zaplatíte 180 korun. Koupit je můžete na stránce Alza.cz, doručení do Vánoc ještě stíháte.

5df8a22ea55c0image.png

Ponožky od babičky
S ponožkami přišla také organizace Elpida, která pomáhá českým seniorům. Darovaná nepotřebná příze putuje za více jak 200 babičkami, které z ní pletou ponožky. Jejich koupě podpoří nejen zhotovitelky ponožek, ale také další aktivity Elpidy. Aby se všechno stihlo do Vánoc, můžete si je vyzvednout osobně v Centru Elpida v Praze.

5df8a44050bb3image.png

O krok blíž k sobě
A další charitativní ponožky... Značka Baťa se letos o Vánocích spojuje síly s nadací své ambasadorky Taťány Gregor Brzobohaté Krása pomoci a společně představují designové ponožky, které vznikly v rámci projektu Podpořte seniory. Výtěžek z prodeje půjde na pomoc seniorům a seniorkám, kteří zůstali na život sami a nadace jim pomáhá vést spokojený, důstojný a kvalitní život. Charitativní ponožky jsou navrženy pro ženy a muže ve dvou variantách, ve světle modré a tmavě modré barvě s motivem babičky a dědečka a sloganem O krok blíž k sobě na patě.

5df8b602ba011obrazek.png

Certifikát z charitativního e-shopu Adra
Navštívit můžete také charitativní e-shop Adra, kde se dají zakoupit různé certifikáty. V nabídce je například příspěvek na oslíka s vozíkem pro etiopské maminky, dezinfekční tablety, oblečení a obuv pro sirotka. Ovšem podpořit můžete i lidi, kteří to potřebují v České republice a přispět například seniorům na návštěvu zoo.

5df8a474a5807image.png

Nocleženka
Jménem vašeho blízkého můžete zakoupit také Nocleženku u Armády spásy. Jde o poukaz v hodnotě 100 korun, který jednomu člověku bez domova umožní strávit noc v teple. Nezahrnuje však pouze nocleh samotný, ale také polévku s pečivem, teplý nápoj, možnost osobní hygieny nebo zdravotní prohlídku a ošetření v ordinaci.

5df8a4afa621dimage.png

Milý Ježíšku
Projekt Milý Ježíšku funguje už od roku 2013 a stojí za ním dva studenti. Stačí si ze seznamu přání dětí z dětského domova vybrat to, které je vám sympatické a zarezervovat si ho. Následně stačí danou věc koupit a odeslat na adresu dětského domova.

5df8a53f4c2d2image.png

Certifikát Dobrý pocit
Nadační fond Srdcerváči podporuje zaměstnání osob se zdravotním postižením. Jeho aktivity můžete podpořit i vy a certifikát na dobrý pocit následně darovat dál. Certifikát chodí e-mailem, takže se nemusíte bát, že byste ho do Vánoc neměla.

5df8a614f2f39image.png

Dárek pro život
Katalog Dárků pro život má organizace Unicef. Je v něm například vepř pro Rwandu, dětské oblečení či souprava pro přežití novorozence. Obdržíte darovací certifikát, na kterém bude hodnota daru a také fotografie.

5df8a5e683cd7image.png

Čtěte také:

Reklama