Valentýn je na spadnutí. Všude se to červená srdíčky, a co jde jen trochu proměnit na valentýnský dárek, to se promění. Slavíte svátek svatého Valentýna? Pokud ano, už máte vymyšlený dárek?

Přiznejme si, že muži to s námi mají jednodušší. Když je nenapadne nic vtipného ani originálního, koupí nám kytku a mají vystaráno. Květinou se nedá nic zkazit.

Ale co my ženy? S dárky pro muže to máme těžké vždycky, a ten valentýnský je obzvlášť tvrdý oříšek. Valentýn je svátek zamilovaných a měl by mít alespoň trochu romantický nádech. Ale to neznamená, že musí být nutně pitomoučký. I když je váš přítel vášnivý kutil, růžový šroubovák se srdíčkem pro něj stejně neseženete.

A teď, baby, raďte. Opět se nabízí kosmetika, lístky na zamilovaný film, sbírka básní, romantická večeře, oblíbená hudba... Nic? A co takhle prádlo? Jak by se váš partner tvářil na trenýrky se srdíčky? Měl by vás za blázna, nebo by se dobře pobavil?

Šli jsme se zeptat do ulic.

Slavíte Valentýna? Jaký dárek chystáte svému partnerovi? Dala byste mu třeba trenýrky se srdíčky?

Anna

Valentýna neslavíme. Pro nás je časem lásky 1. máj. To už mám vymyšlený dárek pro sebe i přítele - uděláme si výlet na Karlštejn. Takové dárky, jako jsou trenýrky se srdíčkama, už tu také byly. Sice to vzal s humorem, jako recesi, ale už to raději opakovat nebudeme.

Michala a Tomáš

Valentýna samozřejmě slavíme, a dokonce vám prozradíme, co si navzájem dáme za dárky. Já Tomášovi čokoládové srdíčko, on mně kytičku a přáníčko. Prádlo se srdíčky nás zatím nenapadlo, tak snad příště.

Markéta

Ale jo, Valentýna letos oslavíme. A co dám jako dárek? Buď čokoládu, nebo nějakou dobrou kořalku. Trenýrky se srdíčkem by neobstály. Určitě by je nenosil.

Dung

Doma jsme Valentýna neslavili. V Čechách ano, proč ne? Dárek ještě nemám vymyšlený, ale prozradím vám jednu zajímavost z domova. Na severu Vietnamu mají takový zvyk. Jeden den v roce si dají manželé absolutní svobodu a můžou randit s někým jiným. Třeba s bývalým milencem nebo milenkou. Žárlivost nežárlivost, musíte to tolerovat.

Jestli je to pravda, nebo si z nás Dung vystřelil, jsme nezjistili, ale líbilo by se vám to?

Jak oslavíte Valentýna vy? Máte vymyšlený dárek? Co by potěšilo vás?