Ne, nebojte se, nejde o žádný reklamní článek, jde o dárky od našich dětí. O ty, které, alespoň dle mého názoru, potěší nejvíc. A je jedno, jestli jde o vystřižené papírové srdíčko, výtvor z plastelíny nebo o dáreček za první ušetřené penízky.

Kdo mě zná, tak ví, jak někdy až přehnaně lpím na svých dětech. Jsem rozená račice, tak je to i zčásti pochopitelné. Děti jsou pro mě vším. Vždy jsme se s manželem snažili jim poskytnout láskyplný domov a ony nám ten domov také hezky dětsky zkrášlovaly… Svými dárečky, které nám coby rodičům vyráběly, později už kupovaly a ještě později vozily z různých míst, které navštívily.

Za ta léta bychom si mohli pomalu otevřít obchod se suvenýry, nejde všechno shromažďovat, to opravdu ne. Některé „výrobky“ už s námi nebydlí. Jsou však dárečky, které se na nás z poličky dívají už léta, a já si u každého z nich přesně vybavuji ten okamžik, kdy nám ho děti daly, při jaké příležitosti. Pamatuju si tu radost v jejich očích, když jsme měli radost i my.

Mám ráda dárečky a ještě raději obdarovávám. Zastávám názor, že nemusí jít o dárek drahý, ale dárek daný od srdce, dárek, který potěší, který je příznačný pro darujícího i obdarovávaného. A ať si říká kdo chce, co chce, nejhezčí jsou stejně dárečky od dětí, dětské nevinné, s upřímným srdcem darované.

Dárky jsou i tématem dnešního vydání.

  • Dárky a výtvory od vašich dětí.
  • Dárečky, které vám děti přivezly z prázdnin či dovolených, z táborů či od moře.
  • Také dárečky, které vám třeba vyrobily k narozeninám, ke svátkům, ve škole. Děti jsou nápadité.
  • Dárečky, které potěší, kterých si vážíte a které nikdy nevyhodíte.

A já se s vámi o pár mých dárečků podělím i fotograficky, abych vás k těm fotografiím případně přiměla také…

1. Dcerka si kdysi bystře všimla, že moje absolutně nejoblíbenější knížka je: Osudy dobrého vojáka Švejka. A tak maminka dostala k narozeninám Švejka, který u této knížky stojí dodnes.

svejk

2. Když byl syn hodně malý, přivezl tatínkovi ze školy v přírodě borovou šišku. Manžel to netaktně okomentoval, že by radši borovičku. No jo, chlapi to mají s těmi dárky hozeno jinak. Ale šišku má schovanou pořád.

siska

3. Sloníci pro štěstí se dávají odjakživa. Černý pro tatínka, růžový pro maminku.

slonici

4. Dáreček za ušetřené penízky, když byl syn s babičkou poprvé u moře.

delfin

5. A na závěr přesýpací hodiny od dcerky, příznačný dárek - jak ten čas letí. :(

hodiny

Tak pište a posílejte i vaše dárečky od dětí.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z maminek tentokrát odměním také hezkým dárečkem - hrníčkem přátelství.

hrnicek

hrníček přátelství pro výherkyni nejlepšího příspěvku

Reklama