Se svou fobií se nám svěřila čtenářka s nickem DarkAngel a my jí moc děkujeme. Jste na tom stejně jako ona?

Krásný den milá redakce, pěkný den, Ženy-in! Lékařské téma - to je něco pro mě:D S Dante už tady vedeme o těch našich fobiích dialogy od rána:) Ale stejně jako některé z Vašich čtenářek - i já mám strach z doktorů. Resp. z očkování, braní krve a vůbec prostě nesnáším krev!

Nesnesu pohled na vlastní ani cizí krev. Co se týče filmových krváků, to mi ale záhadně nevadí. Vždycky si řeknu, že je to kečup nebo podobný sajrajt. Nicméně pokud bych měla poskytnout první pomoc zraněnému člověku, ze kterého unikne byť jen jedna kapka krve, obávám se, že by nás ve finále museli křísit oba. (Ale snažila bych se, slibuju!!!)

Ta moje „krvavá fobie" začala už někdy v dětství. Odběry a očkování u lékaře - nejhorší noční můry. Mamince jsem vysvětlovala, že já děti mít nikdy nebudu, že to si je raději zajdu koupit do supermarketu! Když jsem pochopila, že v akcích a za výhodnou cenu děti neseženu, pozměnila jsem svůj názor a smířila se s variantou, že rodit nebudu, ale že si raději nějaké to dítko z Ugandy adoptuju.

Časem ale člověk změní názor snad na vše. Ale pozor - za tu svou fobii si vážně nemůžu! Máme to v rodině a jsem si stoprocentně jistá, že je to dědičné!! Taťka je na tom stejně jako já. Chlap - jako hora, ale při představě očkování prožívá stejné stavy jako já. Lékařka už ho vždycky raději položí na lůžko - po minulé zkušenosti, kdy ho ani se sestrou nemohly po omdlení zvednout ze země:D

DarkAngel

Každý máme něco, já vás docela chápu. Já sice nemám hrůzu z krve, ale nemusím se zrovna dívat, když mi ji berou.

Co vy na to, milé ženy-in? Máte také hrůzu z krve? Bojíte se očkování a odběrů? Vadí vám nějaký druh vyšetření? Které pro vás bylo nejhorší? Už jste někdy u lékaře omdlela? Napište nám o svých zkušenostech z ordinací, nebo nemocnic. Podělte se s námi o své zkušenosti s lékaři.

redakce@zena-in.cz

 

Reklama