Úsměvný příběh z prázdnin u tety Ježurky poslala čtenářka s nickem DarkAngel. Tetina výchova jí i její sestřenici dala do budoucího života mnoho, včetně krásných a veselých vzpomínek.

Teta Ježurka
Obvykle jsem jezdívala na prázdniny nebo prodloužené víkendy k babičkám na dědinu .Jednoho dne se však rodiče rozhodli, že mě dají na „převýchovu“ k tetě Ježurce – jak jsem jí velmi často říkávala (už ani nevím, jak nebo proč tato přezdívka vznikla.).

Mám stejně starou sestřenku (dobře, abych nekecala, narodila se o týden dřív – a strašně si na tom dodnes zakládá) a tak jsme byly k tetě vyslány obě dvě. Věřte nebo ne, cvakalo nám u zadku. Teta – sice v nejlepších letech, nicméně bezdětná (a do dnes zastává názor, že děti prostě nechce – jsou to prý parchanti:D) – proto měla svůj osobitý styl výchovy.

Ale což o to, když se daly dvě vskutku pošahané sestřenice dohromady, to vám bylo, jako kdyby řádila černá ruka a výchova tety jaksi nezabírala. Hned první den se nám podařilo při obědě pocintat čerstvě vymalovanou jídelnu kečupem. To teta přešla menším výbuchem vzteku. Když nám večer chtěla udělat radost a vzít nás do kina, dostaly jsme program a měly si vybrat nějaký film vhodný pro nás.

A co čert nechtěl – obě jsme se sestřenkou v té době milovaly horory, proto padl výběr na film Gothika. Teta netušila o čem film je, ale my jsme jí byly ochotny navyprávět pohádky o tom, jak je to určitě romantický film z gotického prostředí. Jenomže naše Ježurka nebyla hloupá, do kina si zavolala a zjistila obsah filmu. Přiřítila se do společného pokoje jako tajfun a kapitolu Gothika uzavřela rázným: ,, To víte, že jo, půjdete na nějaký pošahaný horor a v noci se budete budit a řvát z pokoje – Ku**a co to jeeee?!“ A tak jsme šly nakonec na Pelíšky:)

Další veselá příhoda se nám stala následující den. Byly jsme zřejmě nevybité, proto nás nenapadlo nic inteligentnějšího, než si zahrát polštářovou válku. Jak bitva dopadla? Urvaným polštářem – celkem 2 kusy. No co s tím, za nové roztrhané povlečení by nám teta rozsekala zadek. Proto jsem se alespoň já rozhodla polštáře provizorně zašít. (po zhlédnutí mého výtvoru sestřenka zkonstatovala, že líp to vypadá urvané a proto šít svůj polštář nebude). A věřte nebo ne, teta na rozervané polštáře přišla po našem odjezdu. To vám byl ale sprostý telefonát… Jak nám ale o pár let později řekla, strašně se nasmála, že takový styl zašívání ještě v životě neviděla:D

Nakonec byly prázdniny u tety těmi nejlepšími prázdninami, které jsme společně zažily. A tetina výchova nám dala mnoho – především do života budoucího. Byl to jen pouhý týden, nicméně na něj ani jedna z nás (včetně tety) zřejmě nikdy nezapomene… Škoda, že se opět nemůžu vrátit do dětských let a prožit si tyhle úžasné prázdniny ještě jednou:)

DarkAngel

pozn.text nebyl redakčně upraven

_______

Milá DarkAngel, děkuji za veselý příběh z prázdnin u tety Ježurky - já napřed četla u tety „Janžurky“:), ale ona byla vlastně té filmové tetě (Páni kluci) ve svých činech i tak trochu podobná.:) Alespoň máte se setřenicí na co vzpomínat.

P.S. A viděla jsi nakonec tu Gothiku? je to fakt super horor

Saša

Téma dne 23. května - tety a strejdové, jezdí vaše děti k tetě na prázdniny?

Tety a strejdové zaujímají v rodinné hierarchii významné místo, třeba jako babičky a dědečkové. „Jedu k tetě (strejdovi) na prázdniny,“ je pro naše děti natolik samozřejmé, jako kdyby řekly: „Jdu do školy“. Pokud tedy sourozenecké vazby s jejich rodiči fungují.

  • Také jste jako malé jezdívaly „k tetě“ na prázdniny? A posíláte dnes i vy své děti k tetě na prázdniny? A nebo třeba jen na víkendy, na hlídání?
  • Jaký mají vaše děti vztah ke svým tetám a strejdům, tedy k sourozencům vašim či vašeho manžela?
  • A jaký máte vztah ke svým neteřinkám a synovcům vy sami?
  • Navštěvujete se?
  • Svěří se vám třeba neteř s tím, co by nesvěřila ani své mamince?
  • Vychází váš synovec se svým strejdou lépe než s vlastním tátou?

Otázek na toto téma se dá položit desítky, různě je naformulovat. Tak jako jsou různě naformulovatelné i rodinné vztahy mezi sourozenci a dětmi jejich dětí.

Těším se na příspěvky k tomuto rodinnému tématu, pište na redakční e-mail redakce@zena-in.cz

Ten nejhezčí odměníme opalovacím olejem Garnier - může se hodit, až vaše děti pojedou „k tetě na prázdniny“, a také vlasovým balzámem Gliss Kur - ten se může hodit pro tetu i pro vás. :)

darek

Reklama