Darina nikdy neprahla po dítěti. Bylo tomu právě naopak. Dlouho tvrdila, že žádné nechce. Nyní má krásnou roční dcerku. Své rozhodnutí ohledně dítěte sice změnila, ale jen kvůli matce. Ta totiž již několik let se dožadovala vnoučete. Darina má sice potomka, ale dá se říct, že by byla mámou na plný úvazek?

„Nedá se říct, že bych děti neměla ráda, jen jsem prostě sobec. Byla jsem vychována jako jedináček, který měl, na co si ukázal, nějaké dělení pro mě neexistovalo. Bylo jedno, jestli šlo o jídlo, hračky, nebo osobní prostor,“ začíná vyprávět Darina. Jak rostla, spousta věcí se změnila. Už to nebyla lakomá holka, ale i přesto v ní trocha toho sobce zůstala. „Vždy jsem milovala svůj klid a především spánek. Když tedy přišel onen čas na dítě, bylo to pro mě nemyslitelné. Biologické hodiny jsem nikdy neslyšela. Absolutně jsem si nedokázala představit, že bych já měla mít dítě. A teď ho mám. Kdyby mi máma neslíbila, že mi maximálně pomůže, že se nebudu muset vzdát práce a zábavy, nejspíš bych ho neměla.“ Darina má sice nádhernou dcerku, ale nedá se říct, že by byla počata z pravé lásky. Je tomu zcela jinak.

babička

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

I když byla Darina single, máma jí neustále opakovala, jak by chtěla být babička. Tlačila na ni. Když si tedy Darina našla partnera, který byl naladěn na stejnou vlnu jako její matka, přeci jen povolila. „Uzavřely jsme s mámou takový pakt. Dám jí vytoužené vnouče a ona mi se vším pomůže. Nebyla vůbec proti. Souhlasila se vším, co jsem navrhla.“

Dokonalá matka miluje i spratka.
Halina Pawlowská

Zdroj: www.citaty.net

Do tří let se maličká Anežka narodila. Zprvu to pro Darinu bylo hrozné. Nespala a život se točil jen kolem miminka. Bylo to tak, jak si myslela, a důvod, proč dítě nechtěla. Po pár týdnech rodinu navíc opustil tatínek holčičky. „Po čase se ale vše srovnalo. Začala jsem pracovat a věnovat se sama sobě. Máma malou hlídala stále častěji, já tak mohla začít opět žít. Konečně!“ Teď, když je Anežce něco málo přes rok, žije konečně, jak sama říká, spokojeným životem. „Dceru miluju, ale na druhou stranu jsem ráda, když si ji máma vezme na víkend, nebo delší dobu. Pomáhá i otec malé, který si holčičku taky často bere. Můžu tak jít s holkami ven, pobavit se a oddychnout. To se pak na Anežku moc těším a užívám si ji, alespoň do té doby, než si ji opět vezme babička,“ dodává na závěr Darina.  

Čtěte také:

Reklama