Měsíc na své pouti nezapomene ani na znamení Střelce, zdrží se dva až tři dny a zase putuje dál. V těch několika dnech ovlivňuje stehna, boky, křížovou kost, pohyblivost a žíly. Vše, co v těchto dnech uděláte pro svá stehna, žíly, křížovou kost, boky i pohyblivost, působí dvojnásob příznivě, vyjma operací v této oblasti.

 

Dny Střelce jsou charakteristické teplým počasím s častými letními bouřkami. Ale také více než kdy jindy dochází ke změnám počasí, které mohou vyvolat bolesti v zádech, bolesti kolen a kloubů.

 

Tělo

 

Ve dnech Střelce se vyvarujte přílišné fyzické zátěže. Nepřetěžujte citlivá kolena a žíly.

Léky a posilující prostředky působí mnohem intenzivněji než v jiné dny.

Nechejte si upravit zarostlé nehty a dopřejte si posilující masáž zad a nohou. Nepodstupujte však operace.

Posilujte stehna. Začít můžete tím, že vynecháte výtah a naučíte se běhat pěšky. Pokud se vám opravdu nechce každý den zdolávat deset pater vašeho výškového domu, pak zkuste třeba dřepy. Avšak vyvarujte se těch klasických, kterými nás mučili při rozcvičkách v tělocviku, opřete se zády o zeď nebo skříň a pomalu se po ní suňte dolů tak, aby kolena byla v pravém úhlu. Vydržte pár vteřin a narovnejte se.

Pokud máte termín porodu právě na dny Střelce, pak podle Měsíce by měl proběhnout bez komplikací a možná, že i méně bolestivěji.

Posilujte imunitní systém.

 

Zahrada

 

Pokud patříte mezi ty, jež nemají zahradu zasypanou sněhem, pak vězte, že ve dnech Střelce je vhodný čas na sklízení a sušení sena. Nepouštějte se do pletí plevele, protože zem vysychá a plevel rychle dorůstá. A ani neštípejte palivové dříví, nebude dobře hořet.

Dařit by se mělo při stavbě plotů. Dny Střelce jsou dny plodu, tudíž se daří sázení a setí plodové zeleniny a ovoce.

 

Doma

 

V těchto dnech vám práce doma od ruky zrovna nepůjde. Měli byste se soustředit jen na řádné provětrání bytu a suché čištění. Snad jen za ubývajícího Měsíce se vám budou dařit malířské a natěračské práce a mytí oken.

 

V práci by možná bylo zdaleka nejlepší vzít si na ty dva tři dny dovolenou, protože vás bude provázet neklid, nejistota, nespolehlivost. Rozhodnutí budete konat bez rozmyslu a podle toho také budou vypadat. Snad jen právníkům Střelec přeje.

 

Věnujte se proto raději rodině. Je vhodný čas na společné výlety, na vyjasnění a urovnání dávných sporů a nedorozumění.

 

Nebližší dny Střelce nás čekají 25. a 26. ledna.

  
Reklama