Potřebujete inspiraci na dárek pro vašeho muže, partnera, tatínka nebo jen kamaráda? Láhev kvalitního alkoholu určitě potěší každého muže (pokud není zrovna abstinent). Proto máme pro vás dva zaručené tipy!

PitíEl Jimador 100 % Agave Blanco

El Jimador 100 % Agave Blanco se vyrábí ze srdcí rostliny agáve, tzv. piňas. Ty se nejprve očistí, následně rozčtvrtí a desítky hodin vaří. Povařené agáve se rozdrtí a vylisovaná šťáva se pak nechá přirozeným způsobem zkvasit. Následuje dvojitá destilace, jejímž výsledkem je průzračně čistá El Jimador Blanco. Díky tomu, že je takto čerstvá, zachovává si krystalickou barvu a výraznou, ostřejší chuť i aroma čerstvé agáve. Jakmile ji ochutnáte, pocítíte na jazyku nádech citrusových plodů. V České republice můžete El Jimador 100 % Agave Blanco zakoupit za 450 Kč.

Gentleman Jack

PitíUž za svého života dělal Jack pokusy s dvojím překapáváním přes dřevěné uhlí. V roce 1988 obnovili Jackovi následníci tento starobylý proces a dali tak znovu vzniknout mimořádně jemné whiskey. První překapávání probíhá stejně jako u ostatních druhů ještě před uložením do sudů, druhé až po zrání. Po ochutnání ucítíte na jazyku vanilku, karamel a mandle. Gentleman Jack je v obchodech k sehnání za 779 Kč.

Reklama