V rámci natáčení pořadu Dobré ráno České televize se uskutečnilo 16. října setkání operního zpěváka Miroslava Sýkory se zástupci dětských pacientů a jejich doprovodu z ozdravně terapeutického pobytu v Tunisku. Vítěz talentové soutěže a Objev roku 2013 v anketě TýTý výhru věnoval a zřekl se ji v jejich prospěch.

Maminka Hanka Fajkusová se synem Josefem v ostravském studiu České televize předali Mirku Sýkorovi dárky jménem všech, kteří děkují za jeho šlechetný dar.

kdkddd

„Díky panu Sýkorovi a jeho daru se naše děti mohly poprvé podívat k moři. V krásném prostředí jsme měli každý den společná sezení s psychologem a dětem se věnovala speciální pedagožka“, svěřila se maminka Hanka a dodává:“ mluvili jsme o svých pocitech, svěřovali se se svými zkušenostmi a problémy. To nás sblížilo. Po mnoha letech jsem měla čas i na sebe. Pan Sýkora je člověk s velkým srdcem“.

dkdkdd

Syn Josef si při předávání dárků pochvaloval koupání v moři, stavění hradů z písku, jídlo a nové kamarády. Jednalo se o pacienty z České a Slovenské republiky s ADHD, hyperaktivní děti s poruchou pozornosti. Zájezdu se zúčastnily se také děti s Tourettovým syndromem. Je to nejtěžší a velice rušivá tiková pohybová a hlasová porucha.

„Chtěl jsem udělat radost nemocným dětem, protože sám dobře vím, jak se těžko žije s hendikepem. Ani jsem netušil, jak velkou radost jim udělám tím, že jsem poukaz věnoval dětem, které mají skutečně těžké osudy a léčí se. U některých pacientů se zlepšení stavu projevilo již během pobytu u moře, to mne těší ze všeho nejvíc.

mdoddeee

Můj velký obdiv patří jejich rodičům za mimořádnou obětavost“, svěřil se s dojetím Miroslav Sýkora, který v těchto dnech úspěšně boduje v pěvecké soutěži vážné hudby v Budapešti.

darek

Text a foto: Stanislav Stebila

Zdroj: tisková zpráva

 

Reklama