Zajímá vás zpěvačka Dara Rolins? Nově se na obrazovkách objeví mezi kouči pořadu Hlas ČeskoSlovenska. Povídali jsme si s ní ale také o jejím vztahu s Patrikem Vrbovským a nešťastné autonehodě…

Daria

Jakou hudbu poslouchá Dara Rolins? Jak vybírala svých čtrnáct želízek v ohni v soutěži Hlas ČeskoSlovenska? Jak dlouho se zná se svým přítelem Patrikem Vrbovským? Jak se vyvíjí soud kolem Dařiny autonehody? O tom všem jsem si s Darou povídal v příjemném podniku Bar&Books v Praze na Vinohradech.

A protože vládla příjemná atmosféra, záhy došlo i na tykání…

Pro tebe není Hlas ČeskoSlovenska první podobnou soutěží, ve které jsi v roli porotce či kouče, baví tě to ještě pořád?
Nabídku jsem přijala s úsměvem na rtu. Zrovna jsem se totiž vrátila z Ameriky a sledovala tu soutěž tam. Říkala jsem si – tohle by měli udělat u nás. Není to jen o tom, že tam zúčastnění lidi sledují soutěžící a mají kecy o tom, kdo umí, neumí. Ne, můžeme říct mnohem víc, a něco i ukázat, dostat se k soutěžícím blíž. Názorně jim pár věcí ukázat.

Do stejného typu soutěže, jako je třeba SuperStar, bys už tedy nešla?
Už jsem to vyzkoušela dvakrát, dvakrát jsem byla i v porotě taneční soutěže, a asi bych to odmítla. Nezlákaly by mě nejspíš ani peníze, protože to všechno je na úkor jinak příjemně strávenému času. Porotcování soutěže není otázka jednoho dne, ale měsíců – vznikají tam tedy různá omezení.

Omezení – jako že se natáčí o víkendech a komu by se chtělo do práce o víkendu, nebo jak to myslíš?
Třeba... Musíte tomu prostě výrazně přizpůsobit režim. A jako máma zvažuju i tento faktor.

První díl soutěže Hlas ČeskoSlovenska uvidí diváci TV Nova a TV Markíza již v neděli 12. února 2012. Ve 20 hodin odstartuje boj největších pěveckých talentů o vítězství, 100 000 eur a exkluzivní kontrakt s vydavatelstvím Universal Music.

My už víme, že jste si měli v soutěži Hlas ČeskoSlovenska vybrat čtrnáct lidí, které budete koučovat. Jak jsi je vybírala ty? Jaká jsi měla kritéria?
Nehodnotila jsem, jestli byl hlas velký, ale jestli vyvolává emoce. Opravdu znám spoustu zpěvaček, viz třeba Norah Jones, která má malinký křehounký hlásek, ale zalomcuje s vámi úplně stejně jako operní diva. Když má člověk talent a je vyvoleným – myšleno tak, že mu příroda nebo Pánbůh nadělili něco navíc – nemusí být vždycky v kondici. Co ale je neměnné, je talent, který tam buď je, nebo není.

V těch sto padesáti lidech, ze kterých jste vybírali, ale přece už všichni talent měli…
Měli hlasy – uměli zpívat. Ani jednou se nám nestalo, že jsme museli někomu říct, že neumí zpívat a je tam omylem. To, co je v SuperStar trochu podmíněno, tedy že chce lidi zlehka zesměšnit. To tahle soutěž postrádá.

Naše čtenářky by zajímalo, co ty konkrétně posloucháš za hudbu?
Myslím, že i na mé muzice je vidět, když mě někdo sleduje, co poslouchám. Moje muzika je tomu hodně podobná. Baví mě R´n´B, baví mě taneční muzika, baví mě (u zpěváků) frázování. Když má zpěvák správný rytmus a umí. Neposlouchám ale jeden žánru, baví mě i rock… jde hodně o osobnost interpreta.

Máš tedy nějaké oblíbence?
Mám oblíbence – stálice, které nikdy nezklamou. Aretha Franklin, to je hlas, Norah Jones, Erykah Badu… mám širší záběr, ale více méně jsou to všechno lidé, kteří v sobě mají kousek černého světa. Ten je mi blízký.

VIDEO: Co poslouchá Dara Rolins…

Rád bych se zeptal na tvůj vztah s Rytmem – jste spolu a jak dlouho?
Sympatická otázka: Jsme spolu. Myslím, že už to ani čtenářky nemůže zajímat. Já být čtenářkou, tak řeknu, už mi dejte s Rytmusem a Darou pokoj. Je na nás upřená taková pozornost, pro mě až nepochopitelná, protože znám spoustu jiných mediálně zajímavých párů. Asi jsme ale překvapivé spojení. Nechceme o tom ale moc mluvit, už tak se o tom dost mluví a píše…

Možná je to i v souvislosti se soutěží Hlas ČeskoSlovenska, kde budete oba koučovat. Dali jste se dohromady už dřív, anebo to souvisí s Hlasem?
Už dřív.

Chtěl bych se zeptat na tvou autonehodu v Šáreckém údolí. Vím, že tě tam probíhají nějaké složité soudní tahanice, jak to teď vypadá?
K tomu se nechci nijak vyjadřovat. Stala se z toho mediální kauza, která je tak podrobně mapována bulvárními i seriózními deníky, že není důvod vše opakovat po sto padesáté. Myslím, že takový případ by mněl rozebírat a soudit jen kompetentní orgán, a ne média. Ta seriozní aspoň vědí, že není nic jednoduššího než zvednout telefon a zeptat se mého právníka, který ochotně odpoví a zformuluje věci tak, jak je zdrávo a možno.

Kam dál?

Reklama