Foto: Profimedia

Na začátku roku si zpěvačka Dara Rolins užívala slunečné pláže Bali, kam se svou dcerou Lolou pravidelně létá každou zimu.  Jen se vrátila, už sledujícím na Instagramu posílala pozdravy ze zasněžených Tater. „Vyrazila jsem si do pohádky, nadechnout se tatranského vzduchu,“ napsala k fotografii, kde si užívá jízdu na běžkách. To samozřejmě některé lidi na sociální síti okamžitě naštvalo, hlavně Slováky, kteří cítí nespravedlnost.

„Minimálně z úcty k těm, kteří dennodenně již x měsíců bojují v 1. linii, by bylo třeba v době tvrdého lockdownu i trošku zvážit, jaký veřejný příspěvek postnout,“ píše jedna z uživatelek Instagramu pod fotkou. „Pravidla platí pro všechny, jak je možné, že někdo může a někdo nemůže přes okres, i my máme testy, ale jsou nějaká pravidla, tak je prosím dodržujte, toto není správně, pokud chceme jít zpět do práce a školy měli bychom být všichni zodpovědní,“ přidává se další. „Škoda že my jsme museli zrušit zimní pobyt kvůli předpisům. Toto opravdu není fér,“ objevuje se například v dalším z komentářů. „I já bych ráda do Tater ale mohu jen 100 metrů od domu,“ dodává jiná uživatelka a další se přidává: „Toto už je opravdu asi vrchol drzosti. Ne to, že nedodrží žádná pravidla, ale ještě se s tím i takto chlubí.“

Dara Rolins se už stihla na svém profilu k celé věci i vyjádřit. „Žijeme ve velmi zvláštní době. Chápu, že lidé ztrácejí trpělivost, jsou naštvaní, bezradní, citliví na každé gesto, akci/reakci. Myslím, že i úsměv na fotce je v dnešní době vlastně dokonalou provokací. Nikdy mě nenapadlo, že se jednou budu muset obhajovat a vysvětlovat proč jsem “doma" na Slovensku. Vím, vnímám okolnosti i fakta, problematiku, zákony, pravidla atd. Jsem dospělá a také díky tomu, že jsem máma, necítím se být nezodpovědná k sobě, své rodině a těm, se kterými trávím čas. I v takto složité době se lidé po světě pohybují, přesouvají. Samozřejmě jen ti otestování, zdraví. Nevím o zákazu, kdy takto vybavená nemohu přijít na Slovensko pracovat. Mám v plánu zdržet se až do neděle, protože zde fotím sérii fotografií do svého diáře. A já zřejmě poprvé v životě cítím tak trochu potupnou potřebu svůj pobyt v zemi, kde mám kořeny a stále část rodiny, obhajovat. To, že jsem si včera ve volném čase vyrazila do lesa, rozpoutalo až nenávistnou debatu o mé drzosti vyrazit z CZ na SK, když vy nemůžete navštívit ve vedlejší obci ani svou 70letou matku,“ napsala zpěvačka.
 
„Já chápu, že váš hněv je v takovém případě na místě, na druhé straně, svou mámu jsem právě z důvodů jejího vysokého rizikového věku neviděla měsíce ani já. Nejste jediní, kteří se rozčilují, jsou bezradní, hledají náhradní řešení v rámci často nelogických zákazů, omezení, pravidel, která vstoupila do životů nám všem, bez rozdílu na to, co nás živí, definuje. Nechci se nikomu plést do práva prožívat a ventilovat své emoce po svém,“ dodala a připojila hashtag s nápisem „Vše, co potřebujeme, je láska“. Pod tímto příspěvkem se už negativity objevovalo méně. Spíše se zde vyjádřili ti, kteří Daru plně podporují a nevidí na jejím počínání nic špatného.


  
 

Reklama