Na svou bláznivou dovolenou zavzpomínala i čtenářka s nickem Danula.

Milá redakce, posílám příběh k tématu, dnes už vzpomínám s úsměvem, ale vím, že to byl šílený nápad.

Se svou kamarádkou Andreou jsme se jednou rozhodly, že pojedeme na dovolenou stopem. Ani jedna z nás nemá ráda jen takové to povalování, jsme baťůžkářky, které rády cestují,a tak jsme se rozhodly, že si projedeme o prázdninách celou naši republiku od Šumavy až k Tatrám. Bylo to krátce po revoluci, kdy jsme byli ještě jedna republika a kdy bylo také ještě celkem bezpečno. Kamarádka je z Klatov, já z Domažlic, jako výchozí bod jsme zvolily Klatovy a pak jsme měly trasu na Prahu, kde zrovna probíhaly nějaké letní slavnosti, potom do Hradce Králové, kde jsem se chtěly zastavit u kamarádčiny babičky, potom jsme chtěly do Moravského krasu, kde byl můj brácha na dovolené, pak na Jižní Moravu , kde jsme si vytipovaly Mikulčice no a potom dál na Slovensko, tam už si ty trasy přesně nepamatuji, ale skončit jsme chtěly až v Košicích, kde jsem nikdy nebyla a kde se tehdy prý dobře nakupovalo. Jely jsme naslepo, daly jsem si 14 dní, nápad to byl bláznivý ale moc jsme se těšily jak objezdíme všechny známé a příbuzné, a stopem proto, že jsme byly chudé studentky.

Po celou dobu nám všechno krásně vycházelo, jako dvě jsme se nebály, většinou nás braly týráci, ale jednou dokonce i takoví starší manželé. Tak jsme procestovaly skoro celou republiku, na Slovensu jsme nevynechaly Trenčínský hrad, Bílé Karparty, dokonce ani Nízké Tatry, i když to byla zajížďka. Do Košic jsme už bohužel nedorazily, nezbyl nám už čas a ani peníze. Těch 14 dní bylo málo, ale i tak nám daly zabrat. Za poslední peníze jsme se pak už vrátily domů vlakem. Po celou dobu se nám nic zlého nepřihodilo, ale nápad to byl šílený, kdyby takto moje dcera, která je dnes sice ještě malá,chtěla někdy takto cestovat, asi bych ji zabila. Byla jiná doba, nevím jestli hezčí, ale určitě bezpečnější.

Všem krásnou a bezpečnou dovolenou

Přeje Danula

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

__________

No, řeknu Vám, odvaha to byla. Děkuji za příspěvek a také přeji krásnou a bezpečnou dovolenou - pokud možno tak jiným dopravním prostředkem než tyrákem. :)

Saša

Téma dnešního vydání 8. července 2011 zní: Zážitek z dovolené

  • Ten nejabsurdnější (viz. dnešní tematický článek o výměně manželek.:)
  • Ten nejšílenější
  • Ten nejhorší
  • Proč?
  • S kým?
  • Jak?
  • Kde?
  • Co?

Pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jeden z dovolenkových příspěvků odměním dvěma CD: Jiří Krampol -Košilaté historky, a komu se Krampolův humor nelíbí a chce zůstat vážný, může sáhnout po druhém CD, po vážné hudbě: klasika - Johann Sebastian Bach

krampol

 

Reklama