Já jsem PMS dřív nikdy nepociťovala, ale posledních pár let je bohužel "na pořadu dne".

Přijdou dny, kdy je najednou všechno na pytel, zejména mám najednou mizerný vztah. Právě ve dnech PMS totiž nasadím černé brýle (protiklad k růžovým) a počnu vidět všechny partnerovy chyby (i ty, které nemá) a najednou mám strašnou potřebu řešit naše strašné problémy.

Vyprovokuji tedy hádku, při které nakonec nechybí moje slzy, protože je prostě neudržím. Následně je asi hodinu nezastavím. Samozřejmě ten nejhorší je tady ON a je na mě strašně zlý!

Potom se mi po takové hádce najednou osvítí mozek a řeknu si "ha! za pár dní to mám dostat!" - a hned se trochu uklidním, že se vlastně nic neděje. Aby toho nebylo málo, před "tím" mě obvykle bolí prsa, takže si např. nemůžu ani poskočit :)

Taky mi na obličeji vyraší pár zarudlých kamarádů, ale ty naštěstí zmizí stejně rychle jako přišly - pokud z nich tedy svými nenechavými prstíky neudělám kráter.

Jinak tip na zmírňovače PMS nemám, ještě jsem je nezkoumala.

Dante Alighieri

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


...a vůbec nejlepší je, jak si člověk neumí pomoct. Vím, že když budu obličej nípat, budu pak vypadat jako bych proběhla děrovačkou, že by bylo lépe počkat, že to zmizí, a stejně... chodím kolem zrcadla tak dlouho, až si zvorám, co se dá.  :-))) Míša

  O svých zkušenostech případně zaručených způsobech, jak zmírnit PMS, případně o jeho podobě ve vašem případě pište na redakce@zena-in.cz.

Vylosované autorce dnešního emailového příběhu pošlu knížku „Jak se modlí čarodějky“, kterou jsem sama sesmolila a kterou před odesláním opatřím věnováním.

Reklama