První příspěvek přišel od milovnice kočiček a kocourků, čtenářky s nickem Dante Alighieri. Přikládá i fotografii „filmového hrdiny“.

Jsem pro, aby každé zvíře mělo originální jméno a aby se k němu hodilo. Odmítám zvířata odbývat jmény jako Alík, Mourek, Míca... Zvířata pojmenovávám tak, že nad tím jménem vůbec nepřemýšlím, ale čekám, až mě napadne.

Výběr z našeho kočičího namelistu:

Terísek - nenechte se zmást, to není žádná obyčejná chlapecká verze Terezy. Terísek/Terinald je odvozenina od teroristy. Tenhle kocour je totiž odmala agresivní.

Kashe - podívala jsem se v den nálezu na tuhle kočičku a povídám jí „ty budeš Kašička“ a už to bylo. Máma se proti tomu ohrazovala, tak jsem jí řekla, že to sice bude Kaše, ale bude se psát Kashe a to vzala. O originalitě netřeba diskutovat, stačilo sledovat např. udivené výrazy veterinářů :D, které jsme s ní potom museli navštěvovat. Asi se s takovým jménem ještě nesetkali. 

Eliš - další kotě nalezené na ulici se nápadně podobalo mojí plyšové kočce z dětství, která se jmenovala Eliška. Potřebovali jsme ale jméno pro kluka.

Mau - tenhle kocour se pojmenoval sám. Ale oslovujeme voláme Maue nebo Mauí, jinak nereaguje.

Miki - nedokážu zdůvodnit výběr, ale to jméno mu neuvěřitelně sedne. Říkáme mu ale různě: Mikíto, Mikinko nebo Mikáči. Slyší na všechno.

Batman - kouknu a vidim. Jasnej Batman (přikládám fotku). Akorát že je to holka. Nevadí.

Dante Alighieri

batman

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

____________________

Musím uznat, že jste velmi nápaditá a originální. Batman je opravdu jasný(á), ovšem dostala mě ta vznešenost jména Kaše /Kashe :)
Díky moc za příspěvek a pohlaďte za mě všechny vaše kočičky.
Saša

Téma dnešního dne 15. února 2012: Jména našich domácích mazlíčků

  • Jak se jmenují vaši domácí mazlíčci?
  • Proč právě takto?
  • Je to jméno podle někoho, nebo vás napadlo jen tak?
  • S jakým nevšedním jménem jste se u zvířátek setkaly?
  • Opakujete jména po smrti domácího mazlíčka znovu?
  • Shodnete se v rodině na jméně, například vašeho pejska, nebo tomu předchází diskuze?

Vše o jménech vašich domácích mazlíčků pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží DVD s filmem Fany, v hlavní roli s vynikajícími českými herečkami Jiřinou Bohdalovou, Jiřinou Jiráskovou a také vlčákem s originálním jménem: Pan Divoký

DVD

Reklama