„Oba máme s manželem tři vakcíny očkování a on se rozhodl, že otestuje jejich účinnost a schválně se nakazí. Nerozuměla jsem tomu, nerozumím tomu ani teď, ale všemožně jsem se mu to snažila rozmluvit. Marně. Nosil respirátor pod nosem, nedezinfikoval si ruce, chodil s kamarády do hospody a během pár dnů dosáhl toho, čeho chtěl,“ popisuje Dana.

w.jpg
Foto: Shutterstock

Průběh nemoci jejího manžela ovšem není tak bezproblémový, jak si Petr myslel, že bude. Nemá sice žádné vážně obtíže, ale zvýšená teplota, bolest svalů a kloubů a nepříjemný kašel mu dostatečně znepříjemňují život.

„Já jsem kvůli manželovi taky pozitivní a naše dcery, kterým je šest a deset let, to chytly také. Očkované nejsou. Skolilo je to podobě jako manžela. Já jsem naštěstí skoro bez příznaků. Jenže důsledkem je skutečnost, že jsme všichni doma a já musím ty svoje tři lazary opečovávat a obskakovat,“ říká Dana.

Ta navíc tvrdí, že její manžel každou rýmičku hrozně prožívá a tváří se, že je na umření, i když to tak úplně není pravda. Hloupost svého počínání ohledně cíleného nakažení sice zpětně uznal, ale také tvrdí, že by se covidu-19 rodina stejně dříve nebo později nevyhnula, protože rychle se šířící varianta omikron podle něj nakonec čeká všechny.

„Kdyby mu nebylo blbě, tak bych mu snad vrazila pár facek. Doufám, že až se všichni uzdravíme, tak aspoň dovalí kytku s pořádnou omluvou za to, jak jsem se o všechny musela starat. A snad nebudeme mít všichni nějaké postcovidové syndromy – prý můžou padat vlasy apod. To už by ani těch pár facek nestačilo,“ uzavírá Dana.

Čtěte také: