profimedia-0787946813.jpg
Foto: Profimedia

Šestasedmdesátiletá hvězda filmů Taková normální rodinka, Léto s kovbojem nebo Noc na Karlštejně na závěr karlovarského festivalu převzala z rukou Jiřího Bartošky cenu za celoživotní přínos kinematografii.

Daniela Kolářová vystudovala DAMU. Po absolvování v roce 1968 nastoupila do Divadla S. K. Neumanna, od roku 1971 do současnosti je členkou Divadla na Vinohradech. Hrála i v Divadle Na zábradlí, ve Švandově divadle a v mnohých dalších. Před kamerou debutovala ve 20 letech televizním snímkem Konec veké epochy. V roce 1969 se poprvé před kamerou potkává s Jaromírem Hanzlíkem. Šlo o film Slasti otce vlasti, kde si zahrála první manželku Karla IV. Následně si spolu toto herecké duo zahrálo ještě v několika dalšch filmech.

Na pódiu karlovarského festivalu legenda českého filmu zářila v nádherných pastelově růžových šatech od slovenského návrháře Borise Krále, který ji podle Lifee sám oslovil. Ve splývavém střihu s jemnou vlečkou vypadala Daniela Kolářová velice vznešeně, až královsky. Šaty byly ozvláštněny o vysoký výstřih a vertikální švy celé róby ozdobeny pásky pošitými stříbrnými flitry a korálky.

Herečka pak celý oufit završila stříbrnými lodičkami a nádhernými jemnými šperky italské značky Pomellato, kterou v Miláně v roce 1967 založil Pino Rabolini a v současnosti se podle prodejů řadí mezi pět nejlepších evropských klenotníků. V roce 2013 se značka stala součástí luxusní skupiny Kering.

Společně s róbou vychází celý hereččin styling na více jak milion korun. Určitě by se v něm nemusela bát vyrazit ani do Cannes nebo na Oscary. Nejdražší jsou samozřejmě šperky. Nejvíce stojí diamantový prsten, který údajně dosahuje částky 351 tisíc korun.

FotoJerzt-1-.jpg
Foto: Profimedia

Zdroje: Festival v Karlových Varech, Lifee, Wikipedia/Pomellato

Reklama