Proslavil se především jako právník v seriálu Velmi křehké vztahy, mnozí z vás jej však znají i jako herce Divadla na Vinohradech, co o sobě tedy prozradil Daniel Bambas?

 

V České republice jste se proslavil především díky roli právníka ve Velmi křehkých vztazích, jak jste se k této roli dostal?

Dostal jsem se k ní klasicky přes casting, byl jsem pozván castingovou agenturou a vyšlo to.

 

Co je pravdy na tom, že se na natočené díly potom ani nedíváte?

Nedívám se, hlavně protože to nestíhám, většinou v tuto dobu hraju v divadle, a taky protože se na sebe fakt nerad dívám. Stačí mi reakce lidí, kterým věřím, a kteří seriál sledují. Sám se občas kouknu, abych tušil, jak to asi vypadá, ale rozhodně nejsem ten typ, co by se sledoval na obrazovce. To je pro mě tak trochu masochismus. J

 

Plno lidí, co sleduje VKV, si vás automaticky spojuje s rolí atraktivního právníka, jak se vám tato popularita přesouvá i do normálního života?

Asi se to přesouvá v tom, že když mě lidé poznají, tak mají tendenci se ke mně chovat hezky, což je příjemný. Občas to člověku pomůže třeba v takových těch klasických situacích, jako na poště a jiných úřadech. Takže reakce jsou vesměs pozitivní, asi protože si mě lidé ztotožňují s tou postavou, která je v zásadě kladná.

 

Chystáte ještě nějaké televizní projekty kromě VKV, ve kterých Vás budou mít příležitost diváci spatřit?

Teď jsem dostal roli v čerstvě připravované druhé ředě seriálu Škola na výsluní, který bude realizovat Česká televize, už se začalo točit, první řada teď běží a já nastupuji do  druhé řady jako učitel tance, což je zase úplně jiná herecká příležitost a moc se na tu práci těším. 

 

Hrajete i jako herec v Divadle na Vinohradech, co je pro Vás atraktivnější? Vystupovat před kamerou, nebo před živým publikem?

Pro mě je divadlo zásadní, je to takový základ. Divadla na Vinohradech si moc vážím a je to velké štěstí zde existovat, být součástí takového souboru. Práce před kamerou mě nesmírně baví, ale nerad bych se kvůli ní vzdal divadla. Beru divadlo jako očistu a neustálou prověrku a trénink mých schopností. Je to pro mě podstata mé profese. Práce v televizi je rychlá, někdy má člověk pocit fabriky a divadlo je dobré v tom, že vyžaduje více času a mnohem delší proces hledání.

 

Chystáte pro tuto sezonu ještě nějakou premiéru?

Teď zrovna zkoušíme hru Adina o Adině Mandlové, která bude mít premiéru v listopadu.

 

Jakou roli v této hře ztvárníte?

Hraju Freddyho Svítila, což je jeden z jejích milenců, bohatý podnikatel, který s Adinou chodil.

 

Nedávno proběhla i premiéra představení Lásky hra osudná.

To je myslím moc milá inscenace, tam hraji Gillese, to je lyrický básník, křehký poeta, a tohle zpracování je zajímavé tím, že je tam dodána ještě jedna rovina v podobě textu z knihy bratří Čapků O divadle. My tudíž hrajeme herce, kteří nacvičují a hrají představení Lásky hra osudná. 

 

Momentálně vystupujete i v muzikálu Do naha. Nestyděl jste se vystupovat na jevišti převážně ve spodním prádle?

My tam tedy jdeme na konci doopravdy do naha, ale velkou část představení hraju ne zcela oblečen. Ten stud už ze mě spadl během zkoušení.

 

Stal se Vám nějaký trapas během představení?

Jednou se nám bohužel stalo, že nějak došlo k omylu osvětlovačů, právě ke konci představení, kdy se svlékneme do naha, tak v ten moment mají zhasnout světla. No a stalo se, že jednou nezhasli včas, takže jsme tam na chvilku stáli, jak nás bůh stvořil. :-)

 

Zatím všichni herci, se kterými jsem mluvila, se shodli na tom, že se jim lépe hraje záporná role, jak jste na tom Vy?

Já mám rád role, které jsou složité a mají mnoho vrstev a prostoru pro výklad. Když je “záporná” role dobře napsaná, tak je tam vždy prostor, jak ji obhájit a vyhnout se schematické černobílosti. A tak je to i s postavou ”kladnou”. Život jí dávají její temnější stránky.

 

Jakou roli byste tedy rád v budoucnu ztvárnil?

Já nemám žádnou vysněnou roli, to doopravdy ne, spíš bych se rád ještě někdy setkal nějak intenzivněji se žánrem muzikálu, který mě hodně baví a hodně jsem si ho užil v muzikálu Cikáni jdou do nebe. Je to žánr, který vyžaduje neobyčejnou připravenost, pokud máte skutečně ambice zvládnout všechny jeho složky, aniž by nějaká výrazně pokulhávala.

 

Jste poměrně hodně vytížený člověk, vzhledem k tomu, že pracujete v divadle i v televizi, co rád děláte, když máte chvilku volného času pro sebe? Jak se odreagováváte?

No, já se odreagovávám tím, že nedělám nic. :-) Hodně pomáhá nějaká fyzická práce, třeba uklidit si v bytě, nebo pomoct někomu se stěhováním. Jinak odpočívám momentálně tak, že si přispím, že si ten den naplánuju tak, že jdu do kina, nebo si něco pustím na dvd.  

 

Jak jste sám řekl, jste velmi zaneprázdněný, máte vůbec čas i na nějaké jiné vztahy než na ty televizní?

Já bych neřekl, že nemám čas na vztahy, to ne. Jen je to trošku obtížnější v tom tempu, ale když vztah potom přijde, tak se mu snažím podřídit maximum a neřekl bych, že mě práce nějak omezuje v mém citovém životě.

 

Vystupujete tedy v seriálu Velmi křehké vztahy, máte Vy nějaký svůj recept na úspěšný vztah?

Tolerance, tolerance, tolerance a trpělivost v poznávání se navzájem.

 

Jaký typ žen se Vám líbí a přitahuje Vás?

Já si myslím, že atraktivita je kombinací hodně složek, a věřím na to, že jak člověk působí, co vyzařuje a jestli je krásný, je hodně otázkou vnitřního uspořádání. Takže krása fyzická sama o sobě, když není podložená bohatstvím duše, mě moc nezajímá a hodně rychle se omrzí. Mám zkušenost, že jaký je člověk uvnitř, se do velké míry odrazí na jeho zevnějšku. Vždy se mi líbily ženy, které byly ženami, to znamená, že se chovaly žensky. Nemyslím to tak, že by nějak přes míru zneužívaly svých zbraní. Rozhodně mě nepřitahuje žena, která je vulgární. Mám rád ženy, které jsou kultivované, inteligentní, mají smysl pro humor a jsou obdařeny nějakým tajemstvím.

 

Nadešel podzim, což pro plno lidí znamená i příchod depresí, jak se Vy sám s podzimní úzkostí vyrovnáváte?

Já takové ty smutky a chmury mám spíš na jaře, když se probouzí. Podzim mám rád, mám ho spojený s tím, že se člověk po prázdninách zase ponoří do divadla, zapadne mezi zdi, kam rozmary počasí nedosáhnou. Mám na podzimu rád, že člověka nutí zalézat častěji do kaváren a doma se tak nějak zachumlat. :-)

Reklama