Jeho jméno je podle přírodovědců odvozeno od města Danbury v Connecticutu, kde byl kolem roku 1839 nalezen.

Danburit, tento čirý a jasný drahokam, je podle čarodějů andělským kamenem, což je podle mé oblíbené Cassandry Eason krystal, jenž ve světle svíčky vydává mocnou záři nabitou energií, která pro nás otevírá vše, co vidí naši strážní andělé.
5cd9309267500obrazek.png

Tento krásný kámen se též podle esoterického vědění doporučuje jako šperk k zásnubám či oslavám, při kterých chceme někomu vyznat lásku.

Danburit je kromě kamene k vyznání lásky doporučován jako nerost pro oslavy či setkání, jež nám mají přinést radost či vnést světlo do života.

Z hlediska psychických účinků vnáší jeho vyzařování pozitivní myšlení do dlouhodobě negativních situací a v případech, ve kterých jsme v kontaktu s negativními bytostmi, od nichž nejsme schopni se odpoutat. Tento zajímavý nerost oplývá silou, která nám pomáhá v každém člověku vidět dobro bez ohledu na to, jak je to náročné…

Danburit má své neopomenutelné místo i v rovině příznivých účinků na naše fyzické schránky - je totiž uznáván jako silný léčivý kámen. Jeho moc dokáže pomoci při uvolňování energetických bloků v celém těle. Pro své jemné vibrace je léčiteli chválen jako kámen pro nemocné děti, menší zvířátka nebo pro všechny, kteří jsou slabí a zranitelní v důsledku těžkých onemocnění. Čirý krystal danburitu má moc rovněž pomáhat s potížemi spojenými s játry, močovými cestami a veškerými orgány i tkáněmi u nemocí, kdy nelze operovat.
5cd930c6e487dobrazek.pngSvé opodstatnění má tento minerál i při potížích s komunikací mezi lidmi, jeho jemné vibrace jsou podle mystiků očistné a světlo vnášející jak pro jedince, tak i pro skupiny různě smýšlejících lidí.

Má oblíbená a světově uznávaná vědma Cassandra ve své knize o kouzelných drahokamech píše doslova: Danburit k vám přitáhne lidi, kteří jsou naladěni na stejnou vlnu. Noste jej proto s sebou na společenské akce, když chcete hledat partnera nebo komunikujete s jinými lidmi po internetu. Tento kámen vám pomůže zbavit se všech, kteří by vás jen zbytečně připravili o čas nebo by mohli být dokonce nebezpeční!

Už pěkných pár dní sice není první máj, ale lásky čas je podle našich předků vyhrazen celému měsíci květnu. Danburit tak, pokud mu dáme možnost, může být tichým pomocníkem, například na cestě za tou pravou láskou.

Zdroj fotografií:www.shutterstock.com

Reklama