Čtenářka DanaD mne velmi překvapila. Neposlal fotky svých koček. K dnešnímu tématu dne přispěla ódou na starý gril z bývalé NDR. Děkuji DanoD za příspěvek.

Jsem městský, panelákový člověk, do přírody moc nechodím, je tam hmyz...

Ale i já doma griluju.  Před  vice než 1/4 stoletím jsem zakoupila v tehdejším elektru za 160,- Kč ten úžasný výrobek Acosta Party grill z NDR. 

gril1.jpg

A musím říct, že ten se soudruhům z NDR opravdu  povedl. Dodnes  dobře slouží, výhoda je, že se maso peče shora topnou spirálou a přebytečný tuk odkapavá na misku dole. 

Je bezvadný na zapékání toustů se sýrem nebo na rozpékaní pečiva. Dokonce i ražniči na něm uděláte, obyčejný párek nebo klobáska na grilu opečená - to je panečku lahůdka.

gril2-1.jpg

Ovšem bezkonkurenční je na něm  krkovička.  Je prostě úžasný.  A myslím,  že pokud ho má někdo doma, opatruje ho jako oko v hlavě. 

gril3.jpg

Doufám, že se mnou vydrží minimálně další 1/4 století .

DanaD
Text nebyl redakčně upraven


Dnes pomalu končí téma: Grilujete ráda?

Za příspěvek, který mne nejvíce oslovil, jednu z vás dnes v 16 hodin odměním. Mám tu dvě velmi zajímavé kuchařky Zdeňka Pohlreicha. Bravo šéfe i s vybranými recepty na přiloženém DVD a Prostřeno bez servítků, 100 pokrmů současné kuchyně. A přiznám se, že osobně se mi obě kuchařky velmi líbí…

Reklama