hubnuti

Paní Dana byla v mládí aktivní. Hrála tenis, jezdila na kole, zkrátka žila a sportovala, jak se dalo. Když ale přišly děti, přibrala a původní váha už se nevrátila. Několikrát se pokusila o zhubnutí, ale pak vždycky znovu přibrala …

Jméno: Dana Vitoušová
Alli užívá 2,5 měsíce
Původní váha: 83 kg
Nyní: 75,5 kg

Zkoušela jste hubnout již dříve?

Za celý svůj život, a to mi už jde na padesát, jsem několikrát hubla. Zamlada jsem aktivně hrála tenis, jezdila jsem na kole… jenže po dětech jsem přibrala – a nastal problém. Bolela mě kolena a necítila jsem se na nějaké cvičení. Nevlastní syn mi doporučil posilovnu, tak jsem to zkusila. Měla jsem štěstí na holky, které posilovnu vedly – ukázaly mi všemožné cviky na ruce, nohy, břicho… tenkrát jsem pěkně zhubla, chodila jsem poctivě třikrát až čtyřikrát týdně. Jenže potom, jak šel život, jsem zase nabrala. Víte, já hrozně ráda jím: sladké, maso, prostě všechno…

Kolik máte dětí?

Dva kluky. Po nich jsem, jak jsem říkala, razantně přibrala, pak to razantně shodila a pohybovala se kolem pětasedmdesáti kilo. Pak jsem začala nabírat, tak jsem si zase sehnala posilovnu, zase toho po čase nechala… A tak to šlo pořád dál, až jsem skončila na těch pětaosmdesáti. Nikdy jsem po porodu nevydržela cvičit dlouhodobě pravidelně.

Zkoušela jste nějaké přípravky na hubnutí?

Ne, nic. alli je první přípravek, který užívám.

alli je první lék na hubnutí, který byl  Evropskou komisí uvolněn do prodeje bez receptu. Více o tobolkách a účincích alli se dozvíte na internetových stránkách: www.alli.cz.

Jak jste se vůbec k přípravku alli dostala?

hubnutiViděla jsem reklamu a četla i doporučení v nějakém časopise. Řekla jsem si, že díky tomu lehce a rychle zhubnu, a alli si koupila.

Výrobce slibuje, že když sama dietou a cvičením zhubnete o dvě kila, tak díky alli zhubnete o jedno další – čili celkem o tři kila. Funguje to?

Je to tak, ale opravdu musíte pravidelně třikrát týdně cvičit. Začátek je hodně razantní, protože tělo dostává pořádně zabrat, potom si už zvyknete. Neprožívám to, ale na druhou stranu mě to chytlo. Kila jdou dolů, rozpohybovala jsem se…

Co cvičíte?

Chodím na pásu, jezdím na kole a chodím do posilovny. Teď také začínám zkoušet kolečkové brusle – na to mě přivedl syn.

Tobolky alli fungují tak, že částečně zabraňují štěpení tuku ve střevech, a tak zabraňují jeho vstřebávání. Přebytečný tuk pak odchází přirozenou cestou z těla ven …  Musela jste nějak změnit jídelníček?

Změnila jsem hlavně množství jídla na talíři a začala jíst pravidelně. Já ale třeba ráda sladím, tak to jsem musela omezit. Další pravidlo je: hodinu před cvičením a hodinu po cvičení nejíst. Více pít, dodržovat pitný režim, ale ne že bych vypila dva nebo tři litry – piji čaj, jím polévky a samozřejmě piji vodu při cvičení. Omezila jsem kynuté věci – koláče, rolády, koblihy. Už mě to ani neláká. A samozřejmě je důležité „nežrat“ večer (smích).

Už nemáte na sladkosti chuť?

Ale mám – chuť je pořád. Jenom se už vyloženě netrápím.

Nějaké problémy jste neměla?

Problémy… jak se to vezme. Člověk musí počítat s tím, že tuky odcházejí z těla ven, takže se to projeví na stolici. Naučila jsem se ale upravit si stravu tak, abych tohle zvládla. Jím pravidelně – snídám, obědvám, večeřím – ale snažím se omezit množství tuku v těchto jídlech. Nejpozději jím v sedm večer.

To jste ten režim nikdy neporušila?

hubnutiVýjimečně se mi stane, když jdeme třeba na grilovačku, že si i v půl desáté dám kus masa.

Nikdy vám tedy nebylo při užívání tabletek alli špatně…

Nebylo. Změnu stravy, která je při užívání tobolek nutná, snáším dobře a jiný důvod tady není.

Co vás nejvíc překvapilo, když jste začala užívat alli?

Mě samotnou nejvíc překvapilo, jak je hubnutí časově náročné. Ono se to nezdá, ale já si nedovedu představit ženskou, která má malé děti, nebo třeba manžela, který ji nepodpoří, že by něco takového zvládla. Já mám teď naštěstí domácnost s přítelem, který mě maximálně podporuje. Nemáme už doma děti, o které bych se musela starat. Partner je hodně důležitý. Když nechápe, o co se snažíte, tak to musí být těžké.

Váš přítel hubne s vámi?

On má asi (nevím přesně, protože váhu jsme si záměrně nekoupili) 125 kilo. S úpravou mého jídelníčku se samozřejmě upravil i ten jeho, i když alli neužívá. Omezili jsme ale tu večerní žravost, takže už i on na sobě cítí pozitivní účinky alli. Už pohodlně dopne kalhoty, které nedopnul.

Závisí u hubnutí s alli hodně na Vaší vůli?

O vůli je to hodně. Ale pravda je, že mám zodpovědnost sama za sebe. A je v tom i trocha strachu, že když budu jíst tučné, budu muset běžet na toaletu – alli mě tedy nutí přemýšlet nad tím, co jím.

Nebojíte se „jojo efektu“?

Nebojím, protože je to dlouhodobé. Musím to prostě vydržet – věřím tomu, že to zvládnu. Když nevydržím, tak zase naberu, to vím už teď, ale bude to jenom moje chyba. Musím prostě cvičit dál a přemýšlet o tom, jak se stravuji.

Doporučila byste přípravek alli?

Určitě. Je to nejen nakopnutí k tomu, aby člověk začal hubnout, ale donutí vás to i upravit stravu a přemýšlet nad tím, co jíte.

Měla jste také po dětech problémy s váhou? Hubnete? Co všechno jste už vyzkoušela? Myslíte si, že by vám mohly pomoci tobolky alli? Vyzkoušíte je teď, když od Dany víte, jaké to je?

Reklama