Když se podíváme do řad českých hereček, tak rozhodně mezi ty nejkrásnější ženy s notnou dávkou elegance a krásy patří sympatická Dana Morávková. Tu můžeme vidět především na televizních obrazovkách, ale věděly jste, že Dana navrhla i řadu kabelek?

Já osobně velmi ráda koukám na Ordinaci v růžové zahradě, mám pro mě určitou symboliku pohody a relaxu. Vždy ulehnu na gauč, zabalím se do deky a odpočívám. Když se tedy naskytla možnost udělat rozhovor s Danou Morávkovou alias Zdenou Suchou, neváhala jsem a možnosti využila. Jak se Dana má, co kromě natáčení Ordinace dělá a jak se těší na Vánoce, se můžete dočíst níže.

asd

Dano, nejdříve se podle mě hodí se vás zeptat, jak se máte v tomhle podzimním období?
Mám se velmi pracovně… Právě mám za sebou premiéru hry Láska, což je hořká komedie, dramatický příběh s humorem a nadsázkou, asi všechno dohromady. Je ale hlavně satirou na často zneužívané slovo, které vyjadřuje lásku. Tenhle příběh se snaží ukázat, jak je směšné, když tento cit zakoušíme a přitom nevíme, co je jeho pravým obsahem. Já na jevišti vystřídám jako partnery jak Karla Heřmánka, tak Zdeňka Žáka. Je to příběh ze života, ale naštěstí ne mého. :-) Já mám velké štěstí, že jsem svou pravou lásku poznala. Také stále točím seriál Ordinace v růžové zahradě, kde vystupuji jako Zdena Suchá. Seriálová práce je běh na dlouhou trať. Baví mě, že na této roli pracuju tak dlouho. Samozřejmě bych se v některých situacích nechovala jako Zdena, ale to je práce herce. Celý štáb je pro mě jako druhá rodina.

Když už jste zmínila vaší práci, vy jste taková žena činu, kromě herectví, jak jsem se dozvěděla, jste nově navrhla i řadu kabelek? Je to pravda?
Ano, je to pravda. Mám ze spolupráce samozřejmě ohromnou radost. Moc mě těší, když se kabelky líbí. Je tomu měsíc, co jsem společně se značkou Elega uvedla na trh svou druhou kolekci Elega by Dana M. Chtěla jsem udělat  krásné nadčasové kabelky z kvalitní kůže s minimalistickým zdobením, které by si mohla vzít dvacetiletá žena, ale i osmdesátiletá paní.

Chtěla byste se navrhování i nadále věnovat, třeba i rozšířit své portfolio?
Zůstanu raději jen u navrhování kabelek. Tuhle profesi jsem nevystudovala, jen do ní fušuji. Já jsem herečka a choreografka. I když se musím přiznat, že součástí kolekce podzim/zima jsou i náramky z knoflíků, které jsem navrhla. Náramek slouží jako ozdoba psaníčka, nebo se dá odepnout a je jako náramek na ruku.

ds

Kde vás teď všude můžeme vidět?
Vidět mne můžete v divadle BEZ ZÁBRADLÍ, kde hraji asi v několika inscenacích např. Jakub a jeho pán - pocta Denisi Diderotovi, 2x Woody Allen, Terasa, Láska, Indická banka, pokud nejste z Prahy, tak jezdíme s divadlem i po celé České republice anebo v pravidelném seriálu Ordinace v růžové zahradě II.

Zdá se, že toho máte opravdu hodně, jak zvládáte skloubit práci a rodinu, je to pro vás obtížné?
Náročné to zajisté je. Hlavně i to, že tato práce je nejistá, ale kdybych chtěla mít klid a jistotu, vybrala bych si jiné povolání. A hlavně když děláte věci, co vás baví, tak jde všechno snadněji. No a moje heslo zní: Když se chce, všechno jde!!! :) Toho se držím a vždy jsem všechno zvládla.

A na závěr bych se vás zeptala, blíží se nám pomalinku Vánoce, připravujete se už na ně nějak, nebo vše necháváte na poslední chvíli?
Doufám, že JEŽÍŠEK přijde. Už se na něj moc těším. Vánoce jsou nekrásnějším svátkem v roce, jsou svátkem klidu a pohody, kterou si ráda užívám v rodinném kruhu. Začínáme u Petrovy maminky, pokračujeme u mojí, teprve pak se sejdeme u našeho stromku a potom míříme na půlnoční.  Předčasně přeji hezké Vánoce všem čtenářům.

sda
Foto: Archiv Elega.cz

Čtěte také:

Reklama