Dnes je poslední den, kdy můžeme odevzdat daňové přiznání (pokud nemáme daňového poradce). Když jsme se o tom v redakci bavily, kolegyně Dana nám sdělila svou letošní zkušenost. Máte to taky tak?

Možná jste se při placení daní setkala se stejným problémem. Pokud jste podnikatelka, osoba výdělečně samostatně činná a zdaňujete paušálem, už si nemůžete odečíst dítě nebo děti. Tím pádem přicházíte o třináct a více tisíc, máte-li dětí víc.

Tak to si to na nás zase pěkně vymysleli. Je mi jasné, že peníze se někde vzít musí. Všichni natahují ruce, ale proč se „obírají“ o peníze matky podnikatelky, které poctivě platí daně i sociální a zdravotní pojištění a od státu nic nedostanou?

Já už mám děti dospělé a tahle novinka mě potkala poslední rok studia mé dcery, ale jak k tomu přijde třeba matka samoživitelka, která nemá možnost odečítat náklady? Matka, která obrací každou korunu, dře jako mezek, aby měla na nájem a základní životní potřeby pro sebe a své školou povinné dítě.

Co bude tato žena-matka dělat? Bude vymýšlet, jak stát (s prominutím) „očůrat“.  Udělá všechno možné, aby si příští daňové období mohla odečítat náklady.

Co si o tom myslíte, milé ženy-in? Postihla vás tato daňová povinnost? Co budete dělat, abyste nemusela platit víc, než je mravné?

Dana

Co vy na to, milé čtenářky? Napište nám své zkušenosti!

Reklama