Její muž si našel mladší, atraktivnější partnerku a podal žádost o rozvod. Ačkoli ona kvůli předmanželské smlouvě nemá nárok téměř na nic, on jí nabízí byt a auto. Má to ale háček. Musí si vzít do péče jejich dva syny. Připadá vám to jako nabídka z říše snů? Daně vůbec ne.
5e173aa6c996eobrazek.png
Problém je v tom, že Patrik (16) s Eliášem (14) jsou dva nezvladatelní, rozmazlení spratci. Je smutné, když tohle řekne máma o svých dětech, ale ono to tak prostě je. A na vině je jejich otec. Prachatej snob, co si myslí, že se svět točí jen kolem něj. A jeho chlapečků, samozřejmě. Nikdo jim nikdy nesměl říct křivého slova. K našim ani nemohli jezdit, protože je moji rodiče údajně příliš sekýrovali. A já byla ta jediná zlá, co se je snažila kočírovat. Nakonec mě přestali definitivně poslouchat, protože jim tatínek nakonec stejně vše dal a dovolil!“ zlobí se Dana, která pokusy o jejich výchovu už před lety vzdala. Odcizili se a přerostli jí přes hlavu natolik, až si dnes nedokáže představit, jak by se o ně sama starala.

„Nejde jen o to, že mě neposlouchají, jsou drzí. Oni dělají jeden průšvih za druhým. Eliáš se neučí, ve škole nerespektuje učitele a šikanuje spolužáky. Patrik zase před rokem experimentoval s lehkými drogami a občas je z něj cítit alkohol. Vůbec nevím, jak bych je teď sama zvládla. Jenže to nejspíš netuší ani jejich otec. Je věčně v práci a ta jeho nová pětadvacítka se mu na to zcela jistě z vysoka…“ myslí si Dana, která navrhuje brát si k sobě chlapce každý druhý víkend. Stejně tak to chce i jejich otec. Jen opačně.

„Kdyby přišlo na nejhorší, samozřejmě bych si je vzala k sobě. Ale pochybuji, že soud děti svěří matce bez práce, žijící prozatím u kamarádky, zatímco u otce mají první, poslední. Tak jen ať se tatínek stará, když si je tak vychoval,“ dodává Dana.

Čtěte také:

Reklama