Dříve patřily kšandy – chcete-li šle, pouze do pánského šatníku. Správný gentleman pomocí nich přidržoval kalhoty na správném místě a přitom si užíval pohodlí bez škrtícího opasku. Správný gentleman nikdy nenosil šle a opasek dohromady. Správný gentleman se vždy před odchodem z domu přesvědčil, zda šle nejsou příliš krátké a nohavice nečekají velkou vodu.

I gentleman se někdy zapomene. Ale nebýt tohoto malého prohřešku, nepůsobil by Václav Havel tak sympaticky, lidsky a roztomile. Dá se říct, že kšandy vešly do dějin našeho státu. :)

A jak se vzaly v dámském šatníku? Tak jako spousta jiných pánských prvků. Vypůjčily jsme si je. Proč ne, sice nepotřebujeme nic přidržovat a využíváme je k čistě estetickým účelům, zato nám moc sluší. Pánové je stejně už moc nenosí, tak co.

Pokud už v nich nějakého potkáte, patrně to bude pupkáč, kterému už dírky na pásku nestačí a bez kšand by mu spadly kalhoty. Zatímco chlap v kšandách vypadá starosvětsky, žena koketně a sexy.

Samozřejmě, že je to doplněk, který nadchne jen některé ženy. Těžko si je pořídí baculatá dáma v letech. Ale mladé, štíhlé, sportovně založené a se smyslem pro humor vypadají v kšandách skvěle. Nevěříte? Tak se podívejte na holky, co je nosí, a jak v nich působí.  

Vojensky

Rihanna 
Dlouhá sukně s vysokým pasem doplněná bílými kšandami působí jako uniforma dopravního policisty.
To ovšem neznamená, že by postrádala eleganci.

ChlapeckyRummer Willisová si vypůjčila klasické kšandy na knoflíky.
Chlapecký prvek na sexy postavě vypadá pěkně provokativně.

VyzývavěKim Kardashianová. Kšandy, nebo spíš lacl? Klasické šle by na jejích ňadrech asi nedržely. :-)
V každém případě hodně provokativní varianta!

StudentskyGwen Stefaniová vypadá v sukni s kšandami jako odvážná školačka.

NesměleKirsten Dunstová

V případě, že se vám kšandy líbí, ale nemáte odvahu je nosit, zvolte toto kompromisní řešení. :-)

Co vy na to?
Jak se vám líbí tento styl?
Které sluší nejvíc?
Měla byste odvahu kšandy nosit?

Reklama