Kozačky nad kolena

5be2ae45108d4obrazek.png

Over knee boots neboli kozačky nad kolena působí sexy, tedy v případě, že je umíte nosit. Mimo to je i důležité si uvědomit, zda k nim máte správné proporce. Nejsou vhodné pro ženy, co mají silnější stehna. Provokativní obutí je ještě více zdůrazní. Pokud byste si je i tak chtěla pořídit, řiďte se jednoduchými pravidly. Volte oděvy, které horní lem kozaček překryjí. Sice tím ztratíte na kýženém efektu, ale zakryjete „nedostatek“. Stejnou službu udělají i šaty v oversized střihu, například svetrové, jejichž střih je v oblasti stehen rozšířený. Opticky tak stehnům uberete pár centimetrů v obvodu.

5be2bc054ba36obrazek.png

Tři největší prohřešky s kozačkami nad kolena a co s nimi?

  • Zastrkáváme do nich širší kalhoty, které se krabatí a tvoří nehezké sklady. Kalhoty by vždy měly být v ultraslim provedení.
  • Oblékáme si velmi krátké oděvy v provokativních barvách a vzorech. Tím vznikne outfit prvoplánový a laciný. Lépe vypadá sukně v midi střihu či v délce nad kolena, která vám dodá elegantní ženský šmrnc. Místo leopardího potisku sáhněte po neutrálních přírodních tónech.
  • Ženy drobných postav si pořizují kozačky nad kolena na způsob rybářských holinek, tedy s rozšířeným okrajem nad kolenem. Jestli jste malého vzrůstu slušet vám budou obepnuté kozačky. Musí ale mít podpatek, který postavu opticky ještě více protáhne.

5be2c1f67a2c6obrazek.pngFoto: Profimedia.cz

Kozačky pod kolena

5be2baff7895aobrazek.png

Klasické kozačky pod kolena sluší všem, jen si musíte umět vybrat. Pokud jsou nohy silnější, slušet jim budou boty upnuté. Dávejte si ale pozor, aby neškrtily příliš, tím by se „rozdělilo“ lýtko, což není pěkné. Barvy by měly být tlumenější, ideální je černá, tmavě hnědá či modrá. Stejný typ obutí je ideální i pro ženy malého vzrůstu. Ty by se v širokých kozačkách utopily a opticky ubraly centimetry. Jestli máte lýtka štíhlá, líbivě tvarovaná, nebojte se extravagantnější modelů s třásněmi a jiným zdobením. Sexy nožky vykouzlí kozačky na vyšším podpatku se zúženou špičkou.

5be2c02555507obrazek.pngZ kolekce: Zara

Tři největší prohřešky s kozačkami pod kolena a co s nimi?

  • Jako u kozaček nad kolena je největším nešvar špatný výběr kalhot, které do nich zastrkáváme. Nikdy nesmí být rovného střihu, jedině slimky jsou správnou volbou.
  • Pokud zvolite ke kozačkám sukni či šaty, zapomeňte na punčochy v tělové barvě. Ty jsou největším módním prohřeškem. Všechny je vyhoďte a nahraďte černými.
  • Kozačky se zipem po straně musí perfektně padnout. Nesmí mezi nimi být žádná mezera. Tím se nejen nohy, ale i postava deformuje.5be2c3c1a335aobrazek.png

Čtěte také:

Reklama