Z kolekce: www.vivantis.cz

Pyžama se mění, stejně jako roční období. Oproti létu, kdy nejraději spíme po většinou nahé, nebo v lehkých košilkách, v těchto dnech saháme po něčem hřejivějším. Některé z nás volí kalhoty a trička, jiné obléknou dlouhé košile a ty, co touží být neustále sexy a smyslné, sáhnou po saténových negližé. Nedá se říct, co je správně, záleží totiž na individualitě každé z nás, v čem se cítí nejlépe. Je tady však jedna věc, které bychom se měly obloukem vyhnout. Tou jsou kalhotky, ve kterých se spí. Pokud i vy je na noc oblékáte, zkuste to bez nich. Možná si teď říkáte, že máte na noc prodyšné spodní prádlo, které neškrtí, tudíž nikterak nevadí, jenže i to není správné. Intimní partie by si měly odpočinou a „nadýchat“ se čerstvého vzduchu. Zakrytá choulostivá místa neodvádí dostatečně vlhkost. To je pak úrodná půda pro různé bakterie, které mohou vést až ke kvasinkovým infekcím.

Z kolekce: Tezenis

Jaké materiály jsou vhodné na spaní?
Bavlna – je asi tím nejpříjemnějším, co si můžete do postele obléci.
Satén – luxusní tkanina, ze které se nejvíce vyrábí především negližé. Jsou z ní zhotoveny ale i kalhotová pyžama. Působí velmi sexy a exkluzivně. Jedinou nevýhodou je, že chladí, takže vás v noci moc nezahřeje.
Froté a mikroplyš – hřejivé materiály, které jsou pro chladné dny jako dělané. Sice se v nich ohřejte, ale v posteli, pod peřinou, vám může být mnohem větší teplo, než byste chtěla.


Z kolekce: Cellbes

Víte, kdy pyžamo patří do koše na praní?

Spousta žen vyměňuje použité pyžamo za nové pocitově. Bývá to v rozmezí mezi sedmým a čtrnáctým dnem. A to je právě špatně. Podle odborníků na hygienu bychom je měly prát po třetím maximálně čtvrtém použití. Ano, je to velmi často, jenže právě v pyžamech se drží spousta „nečistot“, které během noci vypotíme. Stará kůže a mikroorganismy mohou zapříčinit i nepříjemné kožní infekce. A to již po jednom týdnu, kdy pyžamo nepřevlékneme. Napište si tedy Ježíškovi o pár nočních oděvů do zásoby. Jak vidíte, hodí se jich mít dostatek.

Z kolekce: F&F

Čtěte také:

Reklama