S manželem byla Irena dlouhých 23 let. Mají spolu dvě děti, chlapce a dívku (13 a 17 let). Několik posledních roků to mezi nimi nebylo ono. Nehádali se, ani si jinak neubližovali, ale vytratilo se kouzlo, láska. Irena se cítila vedle manžela jako jeho kamarádka či sestra. I tak ji nenapadlo odejít. Měli rodinu, kterou nechtěla poškodit. Navíc si uvědomovala, že tak to v dlouholetých vztazích bývá. Stalo se ale něco, s čím nepočítala.
5c348c1504483obrazek.png
„S kolegyněmi jsme se domluvily, že vyrazíme na hodinu boxu. Inspirovala nás kamarádka, která se na stará kolena do tohoto sportu zamilovala. Zprvu mi to přišlo absurdní, ale byla jsem ráda, že na chvíli vypadnu z domácího stereotypu,“ vypráví o spouštěči životní změny Irena.

Box si ihned oblíbila. Začala na něj docházet hned několikrát týdně. V ringu také potkala Daniela. Jednatřicetiletého urostlého boxera. Po pár týdnech neškodného laškovaní spolu zašli na večeři. Zjistili, že si velmi rozumí. Za pět měsíců bylo rozhodnuto. Irena opustila manžela. S dětmi a Danielem si našli společný byt.

Irena je nyní k nepoznání. Z usedlé dámy se stala rebelka. Dlouhé vlasy ostříhala na ježka, nechala si potetovat celou ruku a záda. Podpatky vyměnila za tenisky. Zkrátka, celkově změnila životní styl. „Nebudu lhát, bylo to těžké. Rodina mě ze začátku nenáviděla. Házeli mi klacky pod nohy, ale já vydržela. Po roce jsou naše vztahy už méně vyhrocené. Přes všechno trápení to za to stálo. Jsem šťastná za krok, který jsem udělala.“

Nenechte si ujít:

Reklama