VČesku roste počet multimilionářů. Roste tedy i počet těch, kteří při obohacení svého nudného manželského nebo staromládeneckého života nekoukají na nějakou tu korunu.

Jen pro úplnost – počet dolarových milionářů je u nás už 17 000! Jde o ty, kteří vlastní nejméně 15,5 milionu korun. Do jejich bohatství se zahrnuje pouze investiční majetek, nezapočítávají se tak nemovitosti, ve kterých tito lidé bydlí.

A mnohé znich potkáváme vobchodech, na banketech, ale i jen tak procházející po ulici. „To by byla velká náhoda, kdybyste mě potkali v metru, ale na ulici mě potkat můžete. Ne někde v nějaké čtyřce, ale v normální restauraci ano. Občas sedneme do auta a zajedeme na pizzu,“ odpověděl kdysi nejbohatší Čech Petr Kellner na dotaz, kde ho lidé mohou potkat.

A tak, dámy, nepropásněte svou šanci. Chcete vědět, do koho „nechtěně“ vrazit, od koho se nechat pozvat na drink, komu vrátit koketní úsměv? Pár tipů pro vás máme. Samozřejmě i sfotkami…

Tržiště bohatých milenců (aneb výběr z českých miliardářů)

Petr Kellner (43)
145–180 miliard
Bezkonkurenčně nejbohatší Čech. Dominantní část jeho majetku tvoří Česká pojišťovna. Letos se spojil s italskou finanční skupinou Generali. Navíc se stal členem správní rady velevážené pojišťovny z italského Terstu.
Andrej Babiš (54)
50–60 miliard
Vlastní Agrofert Holding. Babiš je jediným tuzemským průmyslníkem světového významu. Vlastní fabriky v Číně a Německu. V českém a slovenském zemědělství, potravinářství a chemii v podstatě nemá konkurenci.


Pavel Tykač (44)
33 miliard
Vlastní podíl v Mostecké uhelné. Letos ukončil dlouhé a finančně mimořádně plodné období spolupráce se slovenskou J&T. Je proti němu vedeno trestní stíhání. Vzhledem k jeho penězům a kontaktům se neočekává, že bude dotaženo do konce.Karel Komárek(38)
26 miliard
Vlastní K&K Capital Group. Vybudoval mocnou skupinu, která vydělává na ropě, plynu, strojírenství a železářství. Před lety už měl v kapse Novu. Zrada ve vlastních řadách ho na poslední chvíli o televizi připravila.Marek Dospiva (39)
17–20 miliard
Spolu s Jaroslavem Haščákem největší akcionář na Kypru zaregistrované skupiny Penta Holding. Penta se postupně vypracovala mezi největší hráče na trhu. Dnes vlastní obrovská aktiva, která zahrnují například i Aero Vodochody.


David Beran (40)
20–22 miliard
Zásadní část finančníkova majetku tvoří polovina profitního strojírenského koncernu Vítkovice Holding a skupina Profireal, půjčovatel peněz. Beran vlastní řadu akcií, peněz na účtech má rovněž dost. Investoval také do nemovitostí.

Jan Světlík (50)
8–10 miliard
Vlastní polovinu strojírenské skupiny Vítkovice Holding, jejíž hodnota se pohybuje nad hranicí patnácti miliard korun. Holding tvoří obrovské množství firem, které mají v názvu slovo Vítkovice. Vlastní továrny v zahraničí.

Podle vily

Petr Kellner
Nejbohatší Čech májen vPrazetři vily, například naHanspaulce (Odhadovaná cena vily: 250 milionů Kč. Patří kní pozemek o velikosti 7000 m. Střeží ho kamery a armáda bodyguardů). Bydlení má ale i v Londýně, v Moskvě, čínském Pekingu, v Katalánsku, v Alpách si pořídil luxusní srub, na Barbadosu vilu, na Novém Zélandu ovčí farmu. Na Panenských ostrovech v Karibiku (kousek od Kuby) si koupil za 460 milionů Kč celý ostrov. Na tom vedlejším má vilu třeba zpěvák Phil Collins.

Martin Roman (38)
Šéf energetického gigantu ČEZ
Vila v Chuchli na okraji Prahy
(Odhadovaná cena vily: 70–100 milionů Kč)

Zdeněk Bakala (46)
Uhlobaron, (Pozor, partner bývalé Miss Michaely Maláčové!)
Vila na Šumavě (Odhadovaná cena vily 200 milionů Kč)

Podle letadla

Petr Kellner
Gulfstream 500 (650 milionů Kč)Jiří Šimáně (58)
Cessna Citation (112 milionů Kč)

Patrik Tkáč (36)
Embraer legacy 600 (400 milionů Kč)


Karel Komárek
Firma Grossmann Jet Service patřící do Komárkovy skupiny vlastní tři letadla celkem za asi 750 milionů Kč.


Koho bystesi vybrala :)?

Reklama