Po ránu stojíte na zastávce, rozespale vyhlížíte svůj autobus a najednou k vám zavane kouř z cigarety. Sedíte v kavárně, snažíte se zahřát hrnkem horké čokolády a přitom s kamarádkou probíráte problémy života, a vtom máte pocit, že nemůžete dýchat, protože celá místnost je zahalena do dýmu.

 

Ze včerejší ankety vyšlo jednoznačně najevo, že souhlasíte se zákazem kouření na veřejnosti. Celkem 222 z vás přímo vyslovilo názor, že už to opravdu nechtějí čuchat. Pro zákaz kouření v uzavřených prostorách je 71 z vás. Tolerantních se mezi vámi našlo 27. Celkem 28 čtenářek si myslí, že hospoda bez kuřáků je prostě mrtvá hospoda.

 

Předpokládám, že šlo o kuřačky a bylo jich celkem 15, které prohlásily, že tento zákaz je hnusná diskriminace, dalších pět je toho názoru, že jde přece o jejich zdraví. Ale o moje - jako nekuřačky - také, a proto se přidávám k druhé nejsilnější skupině a říkám: „Každý, ať si dělá, co chce. Ale se zákazem kouření na veřejných místech a především v uzavřených prostorách souhlasím!“

 

 

Reklama