Čtenářka DanaD nezklamala a i k dnešnímu tématu dne zaslala celou paletu krásných dámiček, které se schází u ní doma. A nejedná se o dámy ledajaké. Pěkně chlupaté. Díky DanoD za váš příspěvek


Tak třeba naše Barborka – zakladatelka, to je opravdová dáma. Už jako malé kotě to byla dáma. Nikdy jsem ji neviděla zvracet a když už musí, jde vždycky do záchodku. Má svoje zvyky a ty přesně dodržuje, vždycky  Je vždycky upravená, jí jen maso a granule a občas si dá žloutek. Vždycky leží způsobně a nikdy nechrápe. A vzbuzuje respekt.

kočka


Její dcera nebožka Adélka to byla taková  „žena z lidu“, pracovitá, každému pomohla, každého umyla, se všemi se rozdělila, návštěvy vítala u dveří. Měla jeden nešvar – chrápala jak dřevorubec.

kočka


Naproti tomu Mařenka– to je  taková výkonná úřednice. Rychle se nají, nevybírá si, vždy  upravená, štíhlá, o děti se stará vzorné, zvládne i péči o cizí.

kočka


Její mladší sestra Otylka i když už má  6 let je věčná naivka. Pořád se tváří vyjukaně,  Jak zazvoní zvonek, povyskočí kus nad zem. Mazlí se nejraději v posteli a matka je to taky úžasná ale chová se opravdu jak naivka z románu.

kočka


Faustýna je jak zámožná tetička z Vídně. Svou přízeň rozděluje podle nálady. Návštěvám se někdy ukáže a někdy ne a nejvíc se přátelí s Barborkou. Ji jenom filé a křupičky a když se narodí nová koťata, tak ji to vždycky tak rozruší, ze se poblinká.

kočka


Terezka je taková usměvavá pracovitá ženuška, nezkazí žádnou legraci, nedělá nepořádek, děti mívá umyté a nakrmené, je to taková úseková důvěrnice

kočka


No a nejmladší Ágneska –je to taková statná svazačka, do všeho se hrne po hlavě, občas se ji něco nepovede, ale pro to její budovatelské nadšení se na ni nikdo nemůže zlobit

kočka

Každá je prostě úplně jiná, ale všecky jsou úžasné a všechny svorně milují Rudolfka (on je totiž miláček davu)
DanaD
Text nebyl redakčně upraven


  • Kdo je pro vás dáma s velkým D na začátku?
  • Jak se jí žena může stát?
  • Přibývá, ubývá dam?
  • Kdo ze známých žen podle vás dámou je?
  • A kdo si na dámu hraje a není jí?
  • Považujete sama sebe za dámu?
  • Nebo jste za ní někdy někam šla?
  • A co si myslíte o dámičkách?

Vaše příspěvky, názory, příběhy, úvahy, fotografie i videa na tohle téma mi posílejte na známý redakční mail

redakce@zena-in.cz

A já slibuji, že jedné z vás ještě dnes doručím krásnou květinu, která se hodí ke každé dámě!

kytka

Reklama